Juhannuksena on parempi hukuttaa windows, kuin että hukuttaisi itsensä. Windowsin hukkuminen aiheuttaa valtavasti mielihyvää ja poistaa ahdistuneisuuden. Voit aloittaa uuden elämän hankkimalla Linux-tietokoneen, joita ei koskaan tarvitse hukuttaa, koska mielihyvä tulee käytön turvallisuudesta ja sujuvuudesta.
Nyt on aika hukuttaa windowsit järveen
wirukset_pois
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kyllä ne tubuttimet pitäisi upottaa meren syvyyteen - ei suinkaan toimivia tietokoneita, joissa on Windows käyttöjärjestelmä!
Mieluimmin toki kierrätykseen, niin ei tule turhaa saastaa vesistöihin.
Windowshan on tubutin, niin joutaa upottaa mihin haluat. Upota se vaikka ziljooniin haittaohjelmiin, taikka microsoftin tubuttamiin mainoksiin.
Mikä Linux-jakelu kanattaa ottaa koneelle? Entä mikä firewall-sefta, netstat-softa ja HIPS-suoja tähän Linux-jakeluun?
Mikä vaan ja windows järveen...
Missä windows, siellä verkonpaino.
Panenko tähänkin taas sen tilaston, miten vähän linukseja edelleen käytetään? Vai uskooko Mika suosiolla, että tubuttimet ne verkon painoksi kelpaavat - ei suinkaan toimiva Windows!
Massapostaaminen on säännöissä kiellettyä. Tubutin, eli mikrosovtin windows joutaa kyllä verkonpainoksi, siihen kait se on koodattukin, koska ei se vaan toimi luotettavasti vuodesta toiseen. Linuxit toimii kuin nakutettu...
Kannattaa tosiaan upottaa Windows järveen jo "toimivana", jotta säästyy tulevalta mielipahalta. Voi olla pahoja oireita jos et upota, esim. saatat jopa lisätä kirjoituksiesi perään aiheettomia merkkejä.
"Ahaa, täälläkin siis vähätellään" Linuxia! "Taitaa olla melkoisen HYVÄ ohjelma, kun" ristintumputtaja "sitä noin morkkaavat.....†"
Älä unohda vesiensuojelua. Miksi vesistöt pitäisi pilata Windows koneiden upotuksilla?
SER-jätteelle on laadittu oma keruujärjestelmä. Ongelmajätteet sinne ne minne kuuluvat.
Windowsista on ziljoona kertaa vähemmän haittaa järven pohjassa, kuin että se olisi tunkattuna käyntiin ja jopa yhdistetty internettiin. Valtaosa sähköstä, joka tuotetaan tukkimalla jokiamme järvien tuottamasta vedestä, menee windowsin aiheuttamiin ongelmiin.
Windows ei ole muutenkaan mitenkään ekologinen ratkaisu, koska rikkoutuneen windowsin tilalle ostetaan marketista uusi tietokone, vaikka itse laitteessa ei ole mitään vikaa. Kaikki tietää että ne win-romut menevät johonkin "nepaliin". Siellä niitä win-romuja puretaan/poltetaan jossain joen varrella ja myrkyt liukenevat vesistöön. Linux säästää ainakin muutaman sukupolven, koska toimii näissä vanhemmissakin laitteissa ilman mitään softaperäisiä tuhoja.
Linuks_hirvitys
Windows 7.................58.39%
Windows XP...............15.93%
Windows 8.1...............11.16%
Mac OS X 10.10..........4.23%
Windows 8..................3.50%
Windows Vista.............1.95%
Mac OS X 10.9............1,53%
Linux...........................1.52%
Linuks = Kurttaus…..†
Windows = Käyttöjärjestelmä tietokoneissa!
Hihhih hih hih hih….. hirvittävä….. hihhih hih hih hih.....†
Siunausta sinullekin....†
Ristirunkkari postaa taas saatanallisia lukujansa.
Joko windowsit on hukutettu, vai jatkatteko edelleen mielialalääkitystä, jotta pysytte pinnalla?
Sielunvihollisen ainoa tarkoitus on saada ihminen tekemään sitä, minkä Jumala on sanassaan kieltänyt.....†
Ota Jeesus vastaan. Luovu nettikirjoittelusta, sillä se on Jumalan tahdon vastaista toimintaa.....†
Linuks tuhoo - Windows pelastaa…..†
"Linux...........................1.52%"
Raju on fakta, vain 1.52 %:lla linuxin käyttäjiä on käyttöongelmia ! Pientä se on osaamattomien joukko.