Aloittelija kysyy tileistä

Summer8989

Moi moi!
Jos aloitetaan näin: Pystyykö esimerkiksi instagramissa tekeen profiilin ns.peitenimellä, tai lempinimellä ja pystyykö sen VAIHTAMAAN myöhemmin oikeaksi nimeksi? Pystyykö sitä käyttäjä-nimeä siis jälkeen muokkaamaan, tämä ehkä tärkein kysymys.

Ja toinen kysymys olis se, että pystyykö sieltä muokkaan asetuksia niin ettei kaveripyyntöjä vastaanoteta?
Tää saattaa kuulostaa oudolta, mutta kysynpä kuitenkin, ja saako asetuksen auki että niitä jossain vaiheessa vastaanotetaan?

Ja minkä olette todenneet parhaaksi sivustoksi, mitä niitä on, fb, instag, twitter jne? Haluaisin mahdollisimman yksinkertaisen sivun.
Mutta tätä päivää, ei irc-gallerioita : )

kiitos jos joku vaivautuu vastaamaan.

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • summer898989

      Eikö ketään?

    • you_sir_can_change

      En ole varma, auttaako, mutta Googlessa (mail) pystyin korjaamaan tekemäni kirjoitusvirheen hahmoni nimessä. Siellä sähköpostiosoite on käyttäjätunnus, joka yksilöi käyttäjän eikä varmaankaan ole vaihdettavissa -- se tarkoittaisi uuden tilin / henkilöllisyyden luomista. Salasanaa voi tietty vaihtaa ja kannattaakin aina välillä. Erikoista olisi, jolleivät somesysteemit sallisi samaa. Voihan joku mennä vaikka naimisiin jolloin nimi muuttuu tai jos vaikka aateloidaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      592
      2048
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      101
      1023
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      967
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      827
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      826
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    7. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      70
      747
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      678
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      553
    Aihe