kakka ei tule kunnolla, normaalia?

hössöttäjäää

Koirallani ei tule kakka kunnolla! Samaa oli viimeyönä, aamulla kakkas normaalisti mutta taas äsken, vähän tulee kakkaa, mutta sen jälkeen yrittää kakkia lisää, mutta mitään ei tule. Normaaliako? Hössötänkö ihan turhaan? :D

6

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mimmi555

      Kyllä koirallakin voi mennä kovaksi vatsa. Ruokintahan siinä on taustalla, joten mieti minkälainen on koiran ruokavalio ja miten kannattaisi sitä muuttaa.

      • hössöttäjäää

        Tällä hetkellä syö pedigree junioria, voikohan myös johtua siitä, kun juuri vaihdoin pirkka juniorista pois? D:


    • koirankakka

      ei meidänkään koiralla aluks tullu kakka ku vaihettiin ruokamerkkiä.

    • Pisarax

      Mietippä myös olisiko pistellyt poskeensa jotakin ei sulavaa, jota nyt yrittää ulostaa. Varsinkin mikäli uloste normaalia löysempää. Apteekista saa parafiiniöljyä, mikäli oireet jatkuu eläinlääkäriin.

      • KkKkKoot

        Parafiini maksaa n.4€,kissallani 15v. välillä kova vatsa et nyt just kokeillaan auttaako.Eikä sitä pruutalla tarvii kurkkuun työntää,riittää kun teelusikallinen lautaselle ja ruokaa sen päälle.Lidl'in Coshida vetää kovaksi ja myös nykyisin Latz'inkin annospussit,voi se olla se ikäkin.Tarkkaile ja pane muistiin mitä syönyt kun vatsa on kovana.


    • ainutapu

      Jos koira ei oo normaali oma ittensä, kysy asiaa el.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7482
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1756
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1126
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe