Etelän tyttö on taas tulossa käymään kotikonnuilla ja niinpä päätin kysäistä et missä määrin hyttyset kiusaa tänä kesänä? Onko paljon inisijöitä?
Hyttysiä tänä kesänä?
Anlin
9148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Inisijöitä on kyllä paikasta riippuen ja paljonkin, mutta kotikonnuthan voivat olla missä vain. Tule vain ja ota itse selvää, ei sinua inisijät kiusaa, hyttyset vain.
Hyttysiä on ja mäkärät on nyt huipussaan syöttiläät.
Inisijöitä on tulossa kesällä lomalle.
Mikähän tarkoitus on hyttysillä olla kun ei marjojakaan pölytä.
Etelän tyttö käväisi ja pärjäsi hyvin itikoiden kanssa. Ei ollenkaan paha kesä sen suhteen. Mutta vettä olis saanut sadella vähemmän.
Saukonmajalla piti olla karaokeilta, mutta peruttu oli. Muutama asiakas istui iltaa.
Mutta ensi kesänä katsastetaan uudestaan.
Tuntuu siltä että kesä meni, vaikka se ei ole vielä tullutkaan.
Eläpä oo liian nirso...nyttenni on selevästi plussalla...6,8 astetta ja kävin uimassa saonan peälle...se on mukava assie se että mitä kylymempi keli niin sen lämpimämmältä vesi tuntuu eli se sillälaella kompensoepi homman kun helleraja on meleko kaokana...missä lie?
Joo Ristijärvellä hiljaista välillä !!!!!
Persposkiin pistelöö kun touhuvaa tytön kanssa luonnossa perukassa.