kellä on kleinspitz?? me ollaan ostettu semmonen aika vasta. mielepiteitä, yms..? aiva ihhuna karvapallero!
kleinspitz
minulla
7928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mulla on.. ollu n. vuojen.. en mä ny siitä jaksa kertoa..
ovat kleinspitzistä liian vähän! Aivan ihana koira!
Meillä on kaksi mustaa urosta. Toinen alle vuoden ja toinen puolentoista vuoden.
Meilläkin on pian kaksi vuotta täyttävä musta kleini tyttö!! Aivan ihana totta kai!! Kuvaukseksi sopii mun mielestä hyvin "suuri koira pienessä paketissa". Tosi ihana lukea muistakin joilla on kleini/kleinejä..=) En oo pahemmin nähny muita kleinejä..=(
Voiko ottaa kleinin pennun vaikka o jo 5 vuotias kissa.
Pärjääkö silleen, ettei niille tuu mitään?
Ehkä vähän eristykses toisistaan, mutt silti...
tyttö89-!!
Kyllä meidän kleini on ainakin sopeutunut hyvin kissoihin(meillä ei omaa kissaa, kaverin kissan kans tulee juttuun) mutta myös meidän marsujen kanssa se osaa olla kunnolla. Kleinihän on suunnilleen kissan kokoinen (riippuu tietty kissasta). Varsinkin kun/jos koira saa olla kissan kanssa pienestä asti, niistä voi tulla erottamattomat. Kissa ei ehkä kiinny koiraan, mutta oppii kyllä yleensä sietämään!!
-milla-
Meidän koira tulee ainakin hyvin juttuun kissojen kanssa.
Oli hoidossa yksi kerta naapurissa missä on kolme kissaa ja ihan hyvin tuli toimeen...=)
nyt koirani on vähä yli puoli vuotta. ihana vieläki mutta opettamista riittää. :) pikkusena huolena on ku se ei syö oikee kunnolla.. luin jo ohjeita toisesta topicista.