ulkomailla missä puhutaan englantia, niin älä edes yritä sössöttää kyseistä kieltä vain yrittääksesi esittää coolia tai kielineroa! Myötähäpeän tunnetta ei pysty kuvailemaan.
Jos et ole asunut vähintään kahta vuotta
4
50
Vastaukset
- ahanoseonsitnii
Yritätkö implikoida että jos ei ole asunut maassa missä kyseistä kieltä puhutaan vaikka osaat aksentin oikein niin et saa puhua sitä?
Vai nousiko ego kun sait englannista stipendin vai sitä että voit ottaa elokuvissa ja tv-sarjoissa tekstitykset pois? Miksi jonkun perusjampankielen taitaminen on joku maailman tärkein asia?- STFU_pälli
Miten voi mennä noin metsään vastaus :D Kyse on siitä että (eräs) teinipälli rupeaa ESITTÄMÄÄN jotain puhumalla paskaa tönkeröenkkua yrittäen jotenkin olla kova tai cool... parempi ois vain pitää turpansa kii!
Ps. Osaan enkkua mutta en tykkää puhua sitä. - Gjena
STFU_pälli kirjoitti:
Miten voi mennä noin metsään vastaus :D Kyse on siitä että (eräs) teinipälli rupeaa ESITTÄMÄÄN jotain puhumalla paskaa tönkeröenkkua yrittäen jotenkin olla kova tai cool... parempi ois vain pitää turpansa kii!
Ps. Osaan enkkua mutta en tykkää puhua sitä.Kieltä oppii puhumaan vain puhumalla ja kuuntelemalla kieltä. Esittäminen tietenkin on negatiivinen asia, mutta puhuminen itsessään hyvä asia. Juurikin niiden ihmisten, joiden englanti on tökeröä, pitäisi uskaltaa puhua sitä, jotta se olisi vähemmän tökeröä.
Järki hoi.
-Ei niin hyvin englanti hanskassa.
- FasDasPas
No miks vitussa ei sais yrittää. KERRO mulle kuinka voi oppia puhumaan englantia jos ei ikinä puhu sitä. Nyt oli taas niin turha keskustelun aihe että ei jumankauta mihin tää maailma on menossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322078Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.461695Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1101460Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041206Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja1041004Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.75938- 59835
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗52779Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,28750Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd99709