Hei te koira ihmiset! Etsin tässä perheelleni sopivaa koirarotua. Eli tykkäämme veneillä, joten olisi parasta jos koira olisi samaa mieltä kanssamme. Meillä on 12 vuotias lapsi joka osaa ulkoiluttaa koiraa, ja voisi harrastaa agilitya koiran kanssa. Meillä on kaikki tarvittavat tilat, meillä on paljon koiria naapurustosamme ja koirapuistoihin löytyy. Eli mitä rotua/rotuja suosittelette
Mikä rotu??
koiratonkivoja
4180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ensinnäkin, missä asutte? Kerrostalo, rivitalo, omakoti talo?
Miksi haluatte koiran? Erittäin tärkeä kysymys...
Ajatelkaa monta kertaa, ,miksi haluatte koiran... kaikkein tärkein kysymys ja vastaus toivottavasti rehellinen.....
niin, miksi ??? onko makeete esitellä koiraa paatissa?....haloo, tuleeko rehellistä vastausta?????????????
Joku suht pieni, niin on helppo ottaa veneeseen, ja ei vie liikaa tilaakaan.Vaikka joku pieni terrierirotuinen jolla hoikahko rakenne, niin jaksaa harrastaa paremmin.Etsi vaikka terriereistä , jospa löytyisi sopiva tai pienistä seurakoirista.Tuo rakenne oltava kevyehkö, jos meinaat koiraa hypytellä.Kannattaa mennä katsomaan harjoitksiin tai kisoihin, niin näette mitä rotuja agilityssä muilla on.Niin saatte juuri teidän tarpeisiinne sopivan rodun.Voitte myös kysellä kasvattajalta sitten vedestä pitämisestä, veneilystä jne.
näköjään kateelliset tai tolvanat vastaili. puolueeton vastaus on et vaihtoehtoja on tosi peljon. mä tietysti suosittelen tolleria. mut kettuterieri on kyl hyvä. molempiin. mut kuten sanoin on vaihtoehtoja perhosk. isompiin. täytyy itse tykästyä johonkin rotuun.