Aloin saamaan yhtenä iltana tuntemuksia juuri sänkyyn käytyäni että jokin tarkkailee minua huoneen oven läheisyydessä. Muutoinkin kehossani oli jotenkin hyvin painostava olo ollut jo muutaman kuukauden, kunnes sairastuin "voiko sanoa mystisesti" mutta vuoden tutkimustenkaan jälkeen kukaan ei tarkkaan osaa sanoa mikä mua vaivaa. (Oireita paljon mm näköhäiriöt,24/7 huimaus,känniolo,hiustenlähtöä ym lukuisia).
Aloin siis aistia jo kuukausia aijemmin että jotakin tulee tapahtumaan lähiaikoina.
Nyt vuoden tullut tosiaan aina silloin tällöin nukkumaan mennessä tai jopa päivällä tietokoneella ollessani tunne että joku on mun vieressä ja katsoo mua.
Mä en ole päästäni sekasin vaikka iteltä jo siltä tuntu että täs kai on alkamassa sekoamaan tms. Järkeilin asiat ja en todella ole päästäni sekasin.
Yhtenä yönä heräsin semmoseen voiko sanoa "negatiiviseen" energiaan. Olin täydessä unessa, en nähnyt unta silloin tms että olisin sitä säikähtäny tai muuta. Tuli tosi raskas olo.
Mulla on myös tullu tunteita silloin tällöin et joku kylmä puhaltaa käteen tai kasvoihin. Ja ei ole tuulettimet tai ilmastointi. Olen ollut täysin sellasessa tilassa missä ei voi tuulla. Tilanne on todella pelottava.. Samalla yleensä tulee semmonen energioiden tunne ympärillä.
Eräskin kerta katsoin televisiota päivällä olohuoneessa ja huomasin et koira heräs unestaan äkkiä istumaan ja alko nuolemaan/lipomaan ilmaa ympäriltään. Ihan ku joku ois jotain makkaraa pitäny sen nokan eessä..
Yritän tai haluisin joitakin ihmisiä jotka kertois samantyylisiä tapahtumia joita ite kokenut. Kuinka oot alkanu selvittää "asioita" vai ootteko jääny vaan seurailemaan?
Paranormaalit asiat noin ylipäänsä on mulle jotenkin pelottava asia ollu aina. Näin mun veljen kuoleman unessa sekä esim äitini kello pysähtyi juuri veljeni kuoleman aikaan vaikkei sitä heti silloin tiedetty et hän on kuollut.. on siis paljon asioita mitä on tapahtunut mitä ei voi tieteellä selittää, mutta kaikkea tapahtuu jatkuvasti.
Mitä ympärilläni tapahtuu?
2
146
Vastaukset
- Kurk
Kerran heräsin unesta siihen, että oli hirveä nälkä. Oli niin todentuntuinen, että jotain mystillistä siinä kyllä oli. En ole tähän päivään mennessä saanut asialle selitystä.
- Också
Tuo kellojuttu on tapahtunut meidänkin perheessä, seinäkello pysähtyi perheenjäsenen kuolinaikaan, mutta parin päivän kuluttua jatkoi käymistään, joten patterit eivät olleet menneet.
Paljon muitakin asioita on sittemmin tapahtunut, meillä on jo totuttu siihen, että ajoittain tapahtuu sellaisia asioita, joita ei voi järjellä selittää.
Ole ihan rauhassa, tuskin mitään vakavampaa tapahtuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243248Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392904Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172707- 162630
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432547Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142085Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737