Lastenvaunuja ovien pielissä.

juoruakat

Asunto-osakeyhtiömme järjestyssäännöt kieltävät lasten rattaiden ym välineiden säilytykset kotiovien edessä,mutta siitä ei ole väliä tässä kerrostalossa jossa asutaan.Usealla lapsiperheellä on tarttunut tapa jättää kuraiset rattaat oviensa eteen porraskäytävään,jota säännöt kieltävät paloturvallisuuden nimissä-EIPÄ SE KOSKE TALOyHTIÖN PUHEENJOHTAJAN PERHETTÄ JA NAAPUREITA.Ahdasta liikkua omaan kotiovelle kassien kanssa kun rattaat ovat edessä porraskäytävässä.Ok ,mitäpä sitä sääntöjä noudattamaan kun ei niistä ole väliä,,,

6

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koskee.kaikkia

      Kyllä koskee, mutta ei siitä itkeminen täällä asiaa miksikään muuta. Se on kielletty pelastuslaissa, joten ilmoitus paloviranomaiselle, joka määrää tarvittaessa uhkasakon jos ne rattaat ei ala poistumaan, niin alkaa tapahtua.

    • wieras

      heitä ne rattaat pihalle

    • Vapaa_kasvatus

      Eipä narsisteja minä minä YH-äitejä pahemmin kiinnosta kun ovat maaailman napa....

    • KerrostaloKyttääjä

      Soita palotarkastaja paikalle niin sitten tulee sellaiset ukaasit että nämä rikolliset lopettavat toimintansa. Hesarissa oli kerran juttu että vasta poliisin puhuttelu auttoi lopettamaan hengenvaarallisen toiminnan.

    • Eemelit

      Eräässä talon portaikossa kakarat olivat sytyttäneet tahallaan lastenvaunut palamaan ja onneksi hain lapset pois ajoissa kerhohuoneesta jossa leikkivät ja ihmettelivat porraskäytävältä tulevaa pahaa käryä.Talossa asuvan perheen häiriintynyt poika oli sytyttänyt ne palamaan,kauhea sankka savu ja käry tulivat pihaan asti.Palomiehet pyörittivät päätään.

    • PIHAPOLLIISEJA

      Joistakin nuorista äideistä tulee äitiyslomalla juoruakkoja,kokoontuvat pihaan ja suut käy ja kyttäävät naapurien ikkunoita ja parvekkeita,harrastakaa jotain niin kyttäämiset jää taka-alalle,ihan kuin mummot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      244
      10750
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      127
      6893
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      95
      5543
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      4820
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      40
      4104
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      28
      3441
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3424
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3352
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      18
      2774
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      53
      2532
    Aihe