Lastenvaunuja ovien pielissä.

juoruakat

Asunto-osakeyhtiömme järjestyssäännöt kieltävät lasten rattaiden ym välineiden säilytykset kotiovien edessä,mutta siitä ei ole väliä tässä kerrostalossa jossa asutaan.Usealla lapsiperheellä on tarttunut tapa jättää kuraiset rattaat oviensa eteen porraskäytävään,jota säännöt kieltävät paloturvallisuuden nimissä-EIPÄ SE KOSKE TALOyHTIÖN PUHEENJOHTAJAN PERHETTÄ JA NAAPUREITA.Ahdasta liikkua omaan kotiovelle kassien kanssa kun rattaat ovat edessä porraskäytävässä.Ok ,mitäpä sitä sääntöjä noudattamaan kun ei niistä ole väliä,,,

6

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koskee.kaikkia

      Kyllä koskee, mutta ei siitä itkeminen täällä asiaa miksikään muuta. Se on kielletty pelastuslaissa, joten ilmoitus paloviranomaiselle, joka määrää tarvittaessa uhkasakon jos ne rattaat ei ala poistumaan, niin alkaa tapahtua.

    • wieras

      heitä ne rattaat pihalle

    • Vapaa_kasvatus

      Eipä narsisteja minä minä YH-äitejä pahemmin kiinnosta kun ovat maaailman napa....

    • KerrostaloKyttääjä

      Soita palotarkastaja paikalle niin sitten tulee sellaiset ukaasit että nämä rikolliset lopettavat toimintansa. Hesarissa oli kerran juttu että vasta poliisin puhuttelu auttoi lopettamaan hengenvaarallisen toiminnan.

    • Eemelit

      Eräässä talon portaikossa kakarat olivat sytyttäneet tahallaan lastenvaunut palamaan ja onneksi hain lapset pois ajoissa kerhohuoneesta jossa leikkivät ja ihmettelivat porraskäytävältä tulevaa pahaa käryä.Talossa asuvan perheen häiriintynyt poika oli sytyttänyt ne palamaan,kauhea sankka savu ja käry tulivat pihaan asti.Palomiehet pyörittivät päätään.

    • PIHAPOLLIISEJA

      Joistakin nuorista äideistä tulee äitiyslomalla juoruakkoja,kokoontuvat pihaan ja suut käy ja kyttäävät naapurien ikkunoita ja parvekkeita,harrastakaa jotain niin kyttäämiset jää taka-alalle,ihan kuin mummot.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7259
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3841
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3440
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2572
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      2453
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2382
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2276
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2179
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1898
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      41
      1864
    Aihe