2005 transit connect 150tkm ei kelvannu katsastusmiehelle. takajarrujen paineet alle 1kN mikähän ois todennäköisin syy? muuten pelaa kuin unelma
ford connectin takajarrut
4
2358
Vastaukset
- Paineenrajoitusventtiili
Jos käsijarru pitää hyvin, venttiili on jumissa tai säätö pielessä. Jos käsijarrukaan ei pidä, on todennäköisesti ajettu käsijarru päällä ja kitkapinnat ovat lasittuneet.
- käyPolkemassaKunnolla
Jos ajelee hissukseen, eikä jarruja polje koskaan reilusti, niin varsinkin takajarrut alkavat jumiintumaan ja suola kruunaa jumittamisen huolella. Jarrut tykkää kun niitä käytetään.
- hrhtrthrt
Leimalle menossa aina kunnon jarrutukset ensin.Pitkä suora ja pakilla kunnon vauhdit eli täysillä ja jarrut pohjaan pariin kertaan.Takajarrut tuosta aukeavat jos kevyellä käytöllä muuten.
- tanelit
Normaali paineet takana, saksalainen ei tee takapainosia jarruja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 605105
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224539Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2971763- 911432
- 821409
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850