Olisiko jo teidän aika päivittää hinnat?
Saunalahti Tarkka 3G (21Mbit/s) = 14,90€/kk 0,069 €/min & kpl
DNA Äly 21M (21Mbit/s) = 13,90€/kk 0,045 €/min & kpl
Ihanan kallista?
ELISA = KALLIS PASKE!
12
164
Vastaukset
- eiolekallistaei
Varsin halpaa hyvistä yhteyksistä ja kuuluvuudesta.
- eiköole
Varsin kallista huonoista yhteyksistä ja kuuluvuudesta.
- siis-tele.parempi
ainakaan meillä, kodissa, mökillä eikä kolmella kaverilla ollut Elisa/saunalahti yhteys neljäsosaa luvatusta. Telellä sentään hieman yli puolet luvatusta.
- sopimustärkeä
Sopimuksessa lukee datanopeuden vaihtelumäärät. Jos se osuu tähän väliin niin ihan normaalia on.
- katsopeiliin
Osta paremmat laitteet. Jos joka paikassa hidasta, ei vika voi olla operaattorissa yksistään. Turha toivoakaan että mopolla pääsee yhtä lujaa kuin moottoripyörällä.
- totuusElisasta
Outoja Elisa/Saunalahden puolustajia täällä. Tekö todella uskotte Elisan mainoksiin.
Teidän mielestäkö puhelujen ja yhteyksien katkominen ja pätkiminen kuuluu asiaan? Minusta ei kuulu.
Laatu onjo huonontunut ja hinta sitä mukaan nousee, omistajat saavat vaan lisää rahaa, asiakkaat kärsii.
Kysyin Elisalta useampaan paikkaan että milloin parantavat tai tuovat 4G alueelle, vastaus oli ei moneen vuoteen.Tottakai ne pätkii jos asuu jossain korvessa mutta se on oma valinta ei operaattorin!
Hyvin on pelannut Saunalahden liittymä.- totuusElisasta
Sulla on sattunut hyvä tuuri...
Elisan tolppa on tuossa noin kilometrin päässä, kentät heittelee puolista täyteen välillä, e ja g väliäkin pahimmillaan. Muillakin on kuulema ongelmia ollut myös, jopa päivän yhteydet poikki. Vikapalvelu ei auta.
Soneran ja DNA verkot ei sentään sillai heittele ja katkos taisi viimeksi DNA:lla olla joskus viimevuonna.
Tutuilta jotka asuvat keskustassa kuulin että Elisan 4G ihan jumissa, 3G:tä voi sentään käyttää ja välillä töissä ei saa kenttää puhelin ollenkaan. Toki Sonerallakin oli kuulema ollut samanlaisia ongelmia siellä samalla työpaikalla mutta vähempi. DNA:n käyttäjät olivat vaan ihmetelleet: "etkö pysty edes tekstiviestiä laittamaan"
"No, en. 30 metrin päästä ulkona välillä onnistuu" vastaavat Elisan verkkoa käyttävät henkilöt.
Elisalta kommentti ongelmiin: "useampaan vuoteen ei olla tukiasemia lisäämässä" 4G:n hidastuminen johtuu mahdollisesta valtakunnallisesta viasta, josta ei ole tietoa.
Ps. Elisa myös täällä "panostaa verkkoonsa paljon" langat roikkuu maata myöten, että millonkahan se räjähdys tapahtuu.
- LASKUTULI1
PRKE. Soneralla oli aina lasku suunnilleen 40€ kahdesta liittymästä. Nyt on käytetty yhtä liittymää ja lasku melekin 80€. ELISA RAHASTAA. HÄVYTÖN PASKA.
http://www.digitoday.fi/bisnes/2016/01/07/typera-datakatto--vaitteet-olivat-liikaa-elisalle-korvaukset-ja-uhkasakko/2016167/66
Ostakaa juurikin Elisan liittymä! Sonera ja muut eivät kestä sitä että Elisalla on rajaton data:)- eienääelisaa
Tein elisalla sopimuksen liikkuva netti 14.90 kk ja äly 14.90 kk yhtä äkkiä alkoi tulla ansin 34€ kk lasku sitten 44€ kk laskuja !!! Sitten jäi yksi 34 € maksamatta tuli paperilasku ERI VIITTEELLÄ danskepankkiin kulu 5€. Sen jäkeen tullut 44€ kk maksu. KÄVIN SANOMASSA ÄLYN IRTI KOKONAAN . Liikkuvaa en saanut katkaistua 2 v.sopimus. Kun eivät itse pysy sovituissa kk maksuhinnoissa . 15 plus 15 on 30€ kk eikö niin. Parasta elää hetki ilman nettejä . Älyä ilman pärjää myös.
- rosvot
Ja nordeassa ILMAINEN KUUKAUSIMAKSUTON TARJOUS 2 VUOTTA TULI LASKU KK MAKSUSTA 50€ JUMALAUTA .VIRKAILIJA ITÄSUUNNASTA HOONOSOOMI KORJAILI SITÄ OTTI RAHAN TILILTÄ NÄYTTI ETTÄ LAITTOI TAKAISIN RAHAN TAI SUMMAN . Katsokaas kuinka saatte myyjiltä väärin rahasta takaisin seteli puuttuu aina . Kuiteissa väärät summat. Lyövät kahteenkertaan samaa summaa älä kuittaa niitä . Lindexiltä väärennettyjä 20 €seteleitä myyjä jakaa naismyyjät. Älkää ottako nostaessa ottomaatista kuitteja kun ne maksaa . Saldon saa näkyville koneessa näytölle . Käteisellä kun maksaa ota tasaraha . Muuten vetävät setelin välistä . Elisa muuttaa sopimuksia sovitusta Eli hintoja. Älkää ottako liikkuvaanettiä 2 vuotta eivät Anna purkaa sopimusta ennen. Tutkikaa älystä kk maksu mikä oli sopimus ovatko nostaneet sovittua kk maksua. Asiakas on se joka maksaa heidän palkat . On syytä palvella asiakasta hyvin tai asiakas poistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?4235558Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1891928Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3671864- 1221088
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl51014- 27928
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h60834- 72801
Oishan se coolia
Kun sais maistaa sun huulia 😘 Mukavaa päivää Hei, just sulle miehelle, josta haaveilen ❤️55723- 37714