Magian alkuun?

Aloittelija

Joo eli kiinnostuin vähän aikaa sitten "magiasta", ja haluaisin oppia tästä...
Suvussani ei ole ollut tietääkseni noitia tai velhoja.
Mutta voisiko joku auttaa ihan oikeasti?

8

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä, kyllä sinä voit. Omaa sukuani olen tutkinut aika paljon, eikä suvussani ole noitia tai velhoja (tai en ole ainakaan 100% varma) mutta itse olen aloittanut magian harjoittelun. Elmenttini on Tuli ja ilma ja olen onnistunutkin tulen kanssa. Myös musta magia kiehtoo, sillä koulukiusattuna olemine antoi lisää puhtia ja "luonne" muuttui siinä samassa. Ystäväni kanssa harjoittelemme magiaa ja telepatiaa lähes jokainen päivä :).

    • Itsekin olen kiinnostunut magiasta. Itse olen aloittanut sillä, että yritän hallita elementtejä. Se vaatii keskittymistä ja suosittelisinkin, että kokeilet ensin meditointia. Kun olet muutaman kerran kokeillut sitä, pitäisi olla helpompi tyhjentää muut asiat mielestä ja keskittyä taikomiseen. Eli siis kokeile ensin muutaman kerran meditointia ja sitten yritä vaikkapa hallita elemettejäsi (omat elementtini ovat vesi ja tuli) tai voit yrittää liikutella esineitä yms. Ja muista harjoittaa meditointia säännöllisesti :D Ja kannattaa kokeilla eri tapoja harjoittaa taikuutta ja valita niistä sitten helpoin niin taikomisen pitäisi sujua paremmin c:

      • OppiaHaluava

        Mistä saa tietää omat elemettinsä?


      • OppiaHaluava kirjoitti:

        Mistä saa tietää omat elemettinsä?

        Esim eri testeistä mitä löytyy netistä. Oma elementtini on tuli ja ilma. Suosittelen myös varjojen kirjaa. Sieltä löytyy. :3


    • dfsd

      Eijjeijjeii. Taikuus ei ole esineiden siirtelyä tai muuta tuon tapaista. Loitsuissa kohdistetaan ja kanavoidaan energiaa tiettyyn asiaan, jotta se tapahtuisi.

    • safjio

      Magia perustuu ihmismielen kykyihin, jos haluat tietoa magiasta kannattaa vilkaista seuraava sivu läpi:
      http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Satanic_Magick.html

      Edellinen kommentoija on oikeassa, että taikuus on energian kohdistamista, ja siihen vaikuttaa tietenkin myös keskittymiskykysi jota voit parantaa meditoimalla.

    • OtaTodeksi

      Ota Jeesus Vapahtajana ja Herrana elämääsi ja silloin saat todellisen elämän valon.
      Ja iankaikkisen elämän taivaassa...silloin et pääty helvettiin.

    • tämäontotuus

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      129
      2083
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      105
      1906
    3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      66
      1559
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      33
      1212
    6. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1202
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      56
      1152
    8. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1103
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      1076
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      1023
    Aihe