Korttipöytää yöntähdelle..

nadelli

Olen öiden lapsi,nainen joka öisin kulkee ja elää sielullaan.Mitä kortit kertovatkaan tällaiselle omantien kulkijattarelle? Olen löytänyt kengittäjän joka sai mut ruotuun....mies joka taltutti itsekkään naisen....kohtaloko?

8

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alittaja

      Sasi,katsotko mullekin....?

      • Sasi

        Molemmanpuoleista ihastumista. Mutta tässä näkyy kolmaskin osapuoli, nainen. Onko kengittäjä jo aiemmin Suhteessa? Jos ei niin katson kortit uudestaan myöhemmin kuin se


      • Sasi

        Kaksi jälkimmäistä sanaa ei kuulu lauseeseen


    • alottanut

      hei,olin jo aiemmassa suhteessa exän kanssa,mitä nät tilanteemme nyt?

    • depis

      Eli kysyjä lähti tämän herra kengittäjän matkaan,ja eräs nainen kiusaa suhdettamme aika ajoin....molemmat olemme mustasukkaisia tosistamme.Alan kohta väsymään luottopulamme takia,kertoisitko mitä näet?VÄITTÄÄ rakastavansa ,mutta hänellä levoton luonne jota en taida kauaa katsoa koska naisia taustalla ,,,tai entisiä kiusaamassa mua ja härnäämässä,luonto ei kestä tällasta ketä rakastan.

    • Sasi

      Kengittäjä puoliskosi on taitava kääntämään asioita edukseen. Kun suhteessa on saavutettu seesteisyys niin taas ollaan hakemassa tyydytystä, jännitystä elämään. Tämän ihmisen kanssa ei pitkälle pötkitä ellei sehteesta löydy säpinää. Semmosta, jonka molemmat osapuolet hyväksyvät.
      Itse olet hyväsydäminen, nopeasti hoksaava, antelias. Myös perso ylellisyydelle. Toisinaan oikukaskin, mutta pääsääntöisesti huolehtivainen. Ja tämä toinen on taas menevä ja tosiaan levoton. Sinä taas huolissasi suhteesta yms. liittyvistä asioista. Olet tosiaan rakastunut kengittäjään ja elättelet toiveita ehkäpä naismisiin menosta, kunhan ensin kihlooihin jne. Nyt kuitenkin näyttää siltä, että ihmissuhde on tuottanut sinulle pettymyksen ja olet menettämässä uskon rakkauteen?
      Lopputulos: Suuri elämänmuutos tulossa. Vanha väistyy uuden tieltä. Mitä se on? Sisimmäsi tiedät.

    • hulluyö

      Kiitos sasille,osuvasti kuvasit tilanteemme.Tämä herra on tuottanut pettymyksen tunteita tietyin seikoin,mutta on äärettömän mustasaukkainen joka rajoittaa elämää.Miksi hän pitää kiinni jos menojalka vie? olen pettynyt häneen tiettyjen asioiden takia.

      • Sasi

        Et ole ainoa, jolle kengittäjä pettymyksen tuo. Tahtoo pitää tammansa ruodussaan, joista taidat olla se ykkös tammukka. Mieti tarkoin suhteen jatkumista. Sulle kuitenkin on odottamassa mies, joka lämmin, uskollinen, ei ehkä niin jännittävä kuin tämä. Mutta elämää voi rakentaa eteenpäin...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5753
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      105
      5631
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      190
      4643
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4063
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3960
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3586
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      20
      1474
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1400
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      19
      1072
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      970
    Aihe