Venäjä valtaa Ahvenanmaan 10 vuoden sisällä

"Venäjä harjoitteli maaliskuussa Ahvenanmaan haltuun ottamista"
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015062419921704_ul.shtml

Venäjä odottaa "oikeaa" hetkeä ja liittää Ahvenanmaan Äiti Venäjään.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi se liittäisi vain ahvenanmaan kun voi ottaa yhtähyvin koko Suomen Äiti Venäjän yhteyteen. Kannattaa muistaa että Suomi oli osa Venäjää vain pari sukupolvea sitten. Pitkässä juoksussa se on hyvin lyhyt aika ikään kuin piipahdus tai harharetki pois Äidin sylistä.

Äänestä
  • Suistetaanko Ahneidenmaan keisari vallasta ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuuriJAmahtava kirjoitti:

"Venäjä harjoitteli maaliskuussa Ahvenanmaan haltuun ottamista"
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2015062419921704_ul.shtml

Venäjä odottaa "oikeaa" hetkeä ja liittää Ahvenanmaan Äiti Venäjään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu