Laittakaa mielipiteitä, itse olen Winukkaan päin, kun pc:lläkin toi win 8 on.
Android vai Windows 8.1 Tablet telakalla?
10
107
Vastaukset
- hintamikä
Kunhan muistaa ettei sekaannu Windows 8 RT malleihin.
Hintahaarukka? - juustoq
Jos et halua opetella käyttämään mitään kunnollista käyttöjärjestelmää, niin pysy windowsissa äläkä tule kyselemään tyhmiä.
Jos ostat Windowsin, kannattaa ostaa sellainen, jossa on 64gigaa tallennustilaa. Pienemmissä on Wimboot, jolloin Windows-tiedostot ovat vain pakattuna palautusosiolla, eikä sitä saa pois. Käyttäjälle jää helposti alle 10 gigaa tilaa. Tämä ei ainakaan helpota päivittämistä kymppiin. Päivitykset myös syö tilaa, kun päivitytyt tiedostot menee C-levylle.
- HPjaSonynkäyttäjä
Androidia käyttänyt ei ikinä kysyisi noin typeriä.
- 3-3
Androidi leikkimiseen ja Windows sitten muuhun.
Riippuu vähän mitä aiot seuraavaksi Windows 8.1:n jälkeen. Eli jos olet päivittämässä Windows 10:n niin kaikki laitteet vaan samalle käyttikselle ja tabletiksi vaikka se Microsoftin surface.
Jos olet vaihtamassa merkkiä Windowsista niin Androidissa on paljonkin järkeä.- jfkfk
Kaikkia näprätty ja mukaan lähti lenova yoga 2.0. Ja hyvä ol perskales nii ja näppäimistökin tuli mukaan.suosittelen
- tabulaattori
Ostakaa toki tabletti, jossa on molemmat käyttikset. Muistakaa kuitenkin, että kaksi käyttistä vaatii muistia lähes 20 GB, ja näin ollen kannattaakin satsata heti 64GB-malliin.
- enemmäntilaa
100 Gt pitäisi olla vähintään.. Pitää ottaa huomioon Winkkarin tulevat päivitykset ja asennettavat ohjelmistot..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 836189
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj514293- 1314061
- 734061
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️263018Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?412815Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72647- 292316
- 2042161
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh4651899