valtra vikakoodi a 313

mikähän voisi olla syynä kaasupolkkimen asentoanturi vaihdettu ja uusi akku. Laturin hihnat kireällä. Mistähän lähtisi vikaa etsimään? Onko samoja ongelmia ollut.
VALTRA 6250
57462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vika hapettuneissa johtosarjoissa ohjausjännite asentoanturissa 0,1 V ei kule liittimistä läpi . meillä vika korjaantui liittimiä vaihtamalla.

Äänestä

aku ankan auton rekkari

Äänestä
  • Han tittar kalle-ankka.

    Äänestä

6550 valtrassa heitteli taas tota koodia. Korjaantui kun avasi liittimen koneen päältä etuosasta. (löytyi kun seurasi anturin johtoa) Putsaus ja öljyä.
Aikaisemmin noin vuosi sitten korjaantui akun vaihdolla kunnes palasi tänä keväänä.
Sain ohjeen vuosi sitten että akun alhainen jännite antaa myös tuota herjaa?

Äänestä

Homehtuu valmetit tallissa ja hiiret paskantaa hyttiin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Viimeinenkö_valmetti kirjoitti:

mikähän voisi olla syynä kaasupolkkimen asentoanturi vaihdettu ja uusi akku. Laturin hihnat kireällä. Mistähän lähtisi vikaa etsimään? Onko samoja ongelmia ollut.
VALTRA 6250

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu