Katolinen nunna oli matkalla New Yorkista Bostoniin. Aikaa koneen nousuun oli vielä joten nunna kiinnitti huomiota terminaalin nurkassa olevaan kummalliseen koneeseen joka näytti silloin tällöin maksusta työntävän jonkun lappusen uumenistaan.
Kun koneen luona ei hetkeen sattunut olemaan, ketään nunna käveli sen viereen ja näki koneen kyljessä lapun: "Tämä kone kertoo tulevaisuutesi!".
Nunna työnsi kolikon koneeseen ja jäi odottamaan. Hetken aikaa raksutettuaan kone sylkäisi lapun: "Olette aikeissa matkustaa Bostoniin..."
- Tämäpä on hauska kone, ajatteli nunna ja työnsi toisen kolikon sisään. Kone raksutti aikansa ja sylkäisi taas lapun ulos: "Teiltä pääsee kohta paukku..."
Nunna hämmästyi entistä enemmän, vilkaisi ympärilleen ja kun ketään ei sattunut olemaan lähettyvillä hän pisti kolmannen kolikon koneeseen. Aikansa raksutettuaan kone sylkäisi lapun: "Kohta rakastelette mustan miehen kanssa..."
Nunna pelästyi moista ennustusta niin että häneltä pääsi mojova pieru.
Häpeän puna poskillaan nunna siirtyi koneen vierestä pois, jolloin siivouskomeron ovi aukesi, sieltä tuli valtava musta mies joka raahasi nunnan komeroon, repi vaatteet päältä ja raiskasi nunnan.
Jonkin ajan kuluttua saaneen näköinen nunna hoiperteli ulos siivouskomerosta, pysähtyi koneen luo, vilkaisi sitä ja samalla kone rupesi raksuttamaan omia aikojaan ja sylkäisi kohta lapun jossa luki: "Täällä sitä vaan piereskellään ja paneskellaan vaikka Bostonin kone nousi jo ilmaan."
Nunna lentokentällä
vitsimestari
0
149
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821025Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen994239Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832988Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981868Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1371595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403