Irkkupubi?

Onko Lappeenrannassa irkkupubeja tai muita vastaavansorttisia pubeja?
21167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

keskustasta löytyy jotakin, kuinka irkkutyylisiä tai vastaavansorttisia kaipasitkaan:
-Old Park (siinä suomen lyhimän kävelykadun vieressä 2.krs)
-Old Cock (keskustasta vesitornille päin, ennen teatteria) onkohan irkkupub vai enkkupub tms.
Sit muut onkin makukysymyksiä, mihin kategoriaan sijoittaa Birran, Olteri taitaa olla ehkä "sporttipubi"? myös jossain lappeessa voi olla joku ns. pubityyppinen mesta en ole käynyt vähään aikaan katsomassa.
Totem on sit jotain muuta, nimi kertoo tyylin =D
Ja taitaa löytyä vielä Pub55:n, tyylistä ei tietoa.
Punaiset Lyhdyt ei ainakaan viimeeksi ollut Irkkupubi =D

Äänestä

...onhan siellä kaukaalla se todella udyllinen Kisa-krouvi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko__ kirjoitti:

Onko Lappeenrannassa irkkupubeja tai muita vastaavansorttisia pubeja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu