Hyvä Sasi,mitä näet keski-ikäiselle,?

rahatonna

Kiltti Sasi,katsotko minullekin koska en saa yleensä vastauksia täältä? neito vm 66 ,ajaton ,sosiaalinen nainen joka yrittää vain elää niillä korteilla jotka elämä on jakanut syntymälahjaksi.Mitä näkyy ihmissuhteissa ja arjen tapahtumia?

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sasi

      Sinun pitää päästää itsesi vapaaksi menneiden kahleista. Vaikka tunnet itsesi epäonnistuneesi. Usko kuitenkin siihen, että kaikki tapahtuu parhaaksesi, kävi miten kävi. Katsos, kun negatiivisuus voi alkaa ilmentämään itseään. Joten ei ole syystä vaipua epätoivoon. Uudet tilaisuudet odottavat. Raha-asiat tulevat ratkeamaan ja saavutat hyvän toimeentulon. Ja mikäli olet sairastellut viime aikoina niin edessä näyttäisi tulevan paranemista. Muutos parempaan tulossa. Luota omiin vaistoihisi ja positiivisuuteen.
      Rakkauteen.. Sinulla lienee ollut aikaisemmin pari pitempää parisuhdetta, jotka eivät ole toimineet. Viimeinen mies ollut äkkipikainen ja riidanhaluinen. Et ole jaksanut ja olet muuttanut pois yhteisestä kodista. Mutta, lähitulevaisuudessa on tulossa uusi rakkaussuhde. mies, joka on kypsässä iässä, ruskeat hiukset, siniset tai pähkinänruskeat silmät, vahva, kunniallinen, lempeä, reilu, epäitsekäs jne sekä kaiken tämän hyvän lisäksi näyttäisi olevan eroottisesti kiihkeäkin. Tällä valtaa, mahdollisesti liikemies, esimies tehtävissä. Hän on matkustellut paljon. Taas muista luottaa vaistoihisi ja anna rakkauden viedä. Pitkällä aikavälillä jotain tapahtuu, jota et ehkä haluaisi. Mutta älä jää surkuttelemaan ja tuhlaa energiaasi. Tulevaisuus näyttää kuitenkin valoisalta. ja vastoinkäymisen hetkellä saat tukea ystävältä, joka auttaa sua asioiden järjestelyissä. Ystävä, kenties " vanha" naisystävä, jonka olet tuntenut kauan sitten ja teillä ollut jotain erimielisyyksiä, jotka on sovittu. Tähän ystävään voit luottaa ja hän pitää puoliasi.
      Ja älä pidätä tunteitasi. Anna kaikenlaisten tunteiden virrata. Saat siitä voimaa. Ole vahva oma itsesi kaikissa tilanteissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      179
      5645
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      103
      5584
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      180
      4566
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4023
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3900
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3556
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      127
      1284
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      17
      1106
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      17
      958
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      950
    Aihe