Apua opintopolussa oli näin?????
Sain kokeesta tasan 30 ?????
ENKÖ NYT PÄÄSSYT VAASAAN????????
http://imgur.com/eYjUkSG
toivon todella että tässä on nyt ollut jokin virhe koska eihän mistään muista kouluista tuloksia ole tullut vai???
Sain kokeesta tasan 30 ?????
ENKÖ NYT PÄÄSSYT VAASAAN????????
http://imgur.com/eYjUkSG
toivon todella että tässä on nyt ollut jokin virhe koska eihän mistään muista kouluista tuloksia ole tullut vai???
Vastaukset 13
Vanhimmat
No ei näytä aidolta. Pitäs olla joko varasijalla tai hylätty, jos ei päässyt. Muutenkin teksti näyttää oudolta paikoitellen.
Eikö tuossa pitäisi näkyä varasija? Vai tulitko hyväksytyksi muualle?
No eihän tossa nyt noin lukisi ''et saanut opiskelupaikkaa'' :DD
Kyllä siellä itse asiassa juurikin noin lukee, jos siis ei ole suorittanut pääsykoetta hyväksytysti.. :D Muussa tapauksessa pitäis tosin olla varasija, ainakin jos tosiaan on 30 pistettä.
Kyllä nyt olet varmasti varalla koska kaverini pääsi 30,25pisteellä suoraan sisään?? Itse odottelen turun tuloksia :)
siinä nimenomaan lukee ET SAANUT OPISKELUPAIKKAA. Mulla sama teksti Tampereelle.
Kuvaa kehiin :)
Varmaan sama lukee kuin viime vuonna, jos ei päässyt? Eli hylätty/varasijalla? Viime vuonna hakeneet tietää. Varmaan trolli taas.
Siinä on tasan kolme vaihtoehtoo: hyväksytty, hylätty tai sit varasijalla ja sen numero. Tommonen "et saanut opiskelupaikkaa" on ihan perseestä vedettyä
Ei ole siinä lukee tänävuonna noin jos ei saa vastaa siis samaa kuij hylätty viimevuonna. Tämä varma tieto.
Aijaa no mulla lukee just noin en osaa ottaa mitän kuvaa, se on ollut siellä sunnuntaista alkaen.
eiköhän toi oo viime syksyn vaasan yhteishausta :DD miks hakija ei ois laittanu muita vaihtoehtoja??? (niissä kyllä just sanotaan että et saanut opiskelupaikkaa, toivottavasti teistä ei kukaan tota ilmotusta taulukkoon saa koska se tarkottaa että oisitte alle 10p kokeesta saanu :P )
Kuulemma väärä fontti ja surkea kopio.