Tampereen tulokset

apuaaaaass

Onko kukaan kysellyt Tampereeltat tuloksista? Millon pisteistä/rajoista ilmoitetaan?

10

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynythakija

      Soitin äsken Tampereen yliopistoon. He kertoivat, että palvelussa on vikaa ja asiaa yritetään korjata. Sain kuitenkin tietää (piti kertoa sotu), että ikävä kyllä en tullut valituksi kouluun, vaikka sain kokeesta 29 3 = 32 pistettä. Voitte varmasti arvata, että harmittaa... Mitenköhän korkeat nuo pisterajat oikein tulevatkaan olemaan :o

      • 25353

        Rölli


      • jepjepp

        ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep


      • sgsdgg
        jepjepp kirjoitti:

        ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep

        Ei kukaan niitä rajoja laske, vaan ne muodostuu sähköisen järjestelmän kautta joka automaattisesti laittaa hakijat järjestykseen.. Ei sillä, sekään ei oo mahdollista että sieltä sanottais että arvoisa "pettynythakija" ei ois päässyt, koska sitä ei voi tietää vielä, koska mitään ei ole järjestelmässä. Pääsyn voi ilmoittaa, hylkyä ei.


    • hohohi

      Ai että mua syö noi trollit. Jotenkin ärsyttää miten jollain ei ole mitään muuta elämää kun tulla selittämään suomi24 jotain alusta loppuun keksittyä tarinaa??
      Niin paljon mukavampaa kaikkien puolesta, kun puhallettaisiin yhteen hiileen eikä tarvisi kokoajan miettiä kuka kusettaa ja kuka ei. Hohhoi..

      • Kukaminäolen

        Tätä samaa itsekin toivoisin. Onko täällä niin paljon ihmisiä jotka nauttivat epäuskon luomisesta ja oman egonsa kohottamisesta, vai onko se vain ihmisen oma epävarmuus joka oireilee tämän kaltaisena toimintana? Onhan osa täällä palstalla heidän todellisia kilpailijoitaan ja kuka vain voi sanoa olevansa se 40 pisteen Aaltoon pääsevä huippunero. Vaikea uskoa että kovin moni näistä "aaltoon15 ootko kateellinen mulle luuseri" henkilöistä on todella menossa aaltoon. Jos näin todella on, en välttämättä haluaisi opiskella heidän kanssaan, enkä myöskään tule opiskelemaan.


    • eimittää

      Tänne ainakaan ei ole tullut mitään tietoa mistään. Olisi tämänkin aurinkoisen päivän voinut viettää jossain muualla kuin koneen ääressä odotellen. Voisi vain odottaa sitä tavallista postia.

    • sesiitäsitten

      Tampereen yliopisto, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö - Sosiaalitieteiden tutkinto-ohjelma ET SAANUT OPISKELUPAIKKAA.

    • gadsgas

      Nyt tuli tulokset. 34,25 Tampereelle. Huhhuh... Voisikohan sitä ottaa jo rennosti?

    • Nfkwisnxndlslksj

      Miksei aalto tuu??? Tai hki ensisijasesti hakeneet???? Ei jumalauta nyt en kyllä kestä tätä enää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      267
      17522
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      187
      12454
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6202
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      29
      5088
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      74
      5020
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      54
      4162
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3753
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      62
      3286
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3149
    Aihe