Tampereen tulokset

apuaaaaass

Onko kukaan kysellyt Tampereeltat tuloksista? Millon pisteistä/rajoista ilmoitetaan?

10

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynythakija

      Soitin äsken Tampereen yliopistoon. He kertoivat, että palvelussa on vikaa ja asiaa yritetään korjata. Sain kuitenkin tietää (piti kertoa sotu), että ikävä kyllä en tullut valituksi kouluun, vaikka sain kokeesta 29 3 = 32 pistettä. Voitte varmasti arvata, että harmittaa... Mitenköhän korkeat nuo pisterajat oikein tulevatkaan olemaan :o

      • 25353

        Rölli


      • jepjepp

        ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep


      • sgsdgg
        jepjepp kirjoitti:

        ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep

        Ei kukaan niitä rajoja laske, vaan ne muodostuu sähköisen järjestelmän kautta joka automaattisesti laittaa hakijat järjestykseen.. Ei sillä, sekään ei oo mahdollista että sieltä sanottais että arvoisa "pettynythakija" ei ois päässyt, koska sitä ei voi tietää vielä, koska mitään ei ole järjestelmässä. Pääsyn voi ilmoittaa, hylkyä ei.


    • hohohi

      Ai että mua syö noi trollit. Jotenkin ärsyttää miten jollain ei ole mitään muuta elämää kun tulla selittämään suomi24 jotain alusta loppuun keksittyä tarinaa??
      Niin paljon mukavampaa kaikkien puolesta, kun puhallettaisiin yhteen hiileen eikä tarvisi kokoajan miettiä kuka kusettaa ja kuka ei. Hohhoi..

      • Kukaminäolen

        Tätä samaa itsekin toivoisin. Onko täällä niin paljon ihmisiä jotka nauttivat epäuskon luomisesta ja oman egonsa kohottamisesta, vai onko se vain ihmisen oma epävarmuus joka oireilee tämän kaltaisena toimintana? Onhan osa täällä palstalla heidän todellisia kilpailijoitaan ja kuka vain voi sanoa olevansa se 40 pisteen Aaltoon pääsevä huippunero. Vaikea uskoa että kovin moni näistä "aaltoon15 ootko kateellinen mulle luuseri" henkilöistä on todella menossa aaltoon. Jos näin todella on, en välttämättä haluaisi opiskella heidän kanssaan, enkä myöskään tule opiskelemaan.


    • eimittää

      Tänne ainakaan ei ole tullut mitään tietoa mistään. Olisi tämänkin aurinkoisen päivän voinut viettää jossain muualla kuin koneen ääressä odotellen. Voisi vain odottaa sitä tavallista postia.

    • sesiitäsitten

      Tampereen yliopisto, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö - Sosiaalitieteiden tutkinto-ohjelma ET SAANUT OPISKELUPAIKKAA.

    • gadsgas

      Nyt tuli tulokset. 34,25 Tampereelle. Huhhuh... Voisikohan sitä ottaa jo rennosti?

    • Nfkwisnxndlslksj

      Miksei aalto tuu??? Tai hki ensisijasesti hakeneet???? Ei jumalauta nyt en kyllä kestä tätä enää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      196
      4832
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      37
      3352
    3. 33
      2867
    4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2758
    5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2408
    6. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      68
      2257
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      2088
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      31
      1790
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      41
      1742
    10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      80
      1404
    Aihe