Tampereen tulokset

apuaaaaass

Onko kukaan kysellyt Tampereeltat tuloksista? Millon pisteistä/rajoista ilmoitetaan?

10

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pettynythakija

      Soitin äsken Tampereen yliopistoon. He kertoivat, että palvelussa on vikaa ja asiaa yritetään korjata. Sain kuitenkin tietää (piti kertoa sotu), että ikävä kyllä en tullut valituksi kouluun, vaikka sain kokeesta 29 3 = 32 pistettä. Voitte varmasti arvata, että harmittaa... Mitenköhän korkeat nuo pisterajat oikein tulevatkaan olemaan :o

      • 25353

        Rölli


      • jepjepp

        ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep


      • sgsdgg
        jepjepp kirjoitti:

        ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep

        Ei kukaan niitä rajoja laske, vaan ne muodostuu sähköisen järjestelmän kautta joka automaattisesti laittaa hakijat järjestykseen.. Ei sillä, sekään ei oo mahdollista että sieltä sanottais että arvoisa "pettynythakija" ei ois päässyt, koska sitä ei voi tietää vielä, koska mitään ei ole järjestelmässä. Pääsyn voi ilmoittaa, hylkyä ei.


    • hohohi

      Ai että mua syö noi trollit. Jotenkin ärsyttää miten jollain ei ole mitään muuta elämää kun tulla selittämään suomi24 jotain alusta loppuun keksittyä tarinaa??
      Niin paljon mukavampaa kaikkien puolesta, kun puhallettaisiin yhteen hiileen eikä tarvisi kokoajan miettiä kuka kusettaa ja kuka ei. Hohhoi..

      • Kukaminäolen

        Tätä samaa itsekin toivoisin. Onko täällä niin paljon ihmisiä jotka nauttivat epäuskon luomisesta ja oman egonsa kohottamisesta, vai onko se vain ihmisen oma epävarmuus joka oireilee tämän kaltaisena toimintana? Onhan osa täällä palstalla heidän todellisia kilpailijoitaan ja kuka vain voi sanoa olevansa se 40 pisteen Aaltoon pääsevä huippunero. Vaikea uskoa että kovin moni näistä "aaltoon15 ootko kateellinen mulle luuseri" henkilöistä on todella menossa aaltoon. Jos näin todella on, en välttämättä haluaisi opiskella heidän kanssaan, enkä myöskään tule opiskelemaan.


    • eimittää

      Tänne ainakaan ei ole tullut mitään tietoa mistään. Olisi tämänkin aurinkoisen päivän voinut viettää jossain muualla kuin koneen ääressä odotellen. Voisi vain odottaa sitä tavallista postia.

    • sesiitäsitten

      Tampereen yliopisto, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö - Sosiaalitieteiden tutkinto-ohjelma ET SAANUT OPISKELUPAIKKAA.

    • gadsgas

      Nyt tuli tulokset. 34,25 Tampereelle. Huhhuh... Voisikohan sitä ottaa jo rennosti?

    • Nfkwisnxndlslksj

      Miksei aalto tuu??? Tai hki ensisijasesti hakeneet???? Ei jumalauta nyt en kyllä kestä tätä enää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      80
      4316
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      195
      3545
    3. 202
      2931
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      69
      2770
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      48
      2666
    6. 57
      1196
    7. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1180
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1022
    9. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      116
      920
    10. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      57
      919
    Aihe