Onko kukaan kysellyt Tampereeltat tuloksista? Millon pisteistä/rajoista ilmoitetaan?
Tampereen tulokset
10
155
Vastaukset
- pettynythakija
Soitin äsken Tampereen yliopistoon. He kertoivat, että palvelussa on vikaa ja asiaa yritetään korjata. Sain kuitenkin tietää (piti kertoa sotu), että ikävä kyllä en tullut valituksi kouluun, vaikka sain kokeesta 29 3 = 32 pistettä. Voitte varmasti arvata, että harmittaa... Mitenköhän korkeat nuo pisterajat oikein tulevatkaan olemaan :o
- 25353
Rölli
- jepjepp
ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep
- sgsdgg
jepjepp kirjoitti:
ja he ovat jo jotenkin muka laskeskelleet nämä rajat muiden koulujen kanssa vai? jepjep
Ei kukaan niitä rajoja laske, vaan ne muodostuu sähköisen järjestelmän kautta joka automaattisesti laittaa hakijat järjestykseen.. Ei sillä, sekään ei oo mahdollista että sieltä sanottais että arvoisa "pettynythakija" ei ois päässyt, koska sitä ei voi tietää vielä, koska mitään ei ole järjestelmässä. Pääsyn voi ilmoittaa, hylkyä ei.
- hohohi
Ai että mua syö noi trollit. Jotenkin ärsyttää miten jollain ei ole mitään muuta elämää kun tulla selittämään suomi24 jotain alusta loppuun keksittyä tarinaa??
Niin paljon mukavampaa kaikkien puolesta, kun puhallettaisiin yhteen hiileen eikä tarvisi kokoajan miettiä kuka kusettaa ja kuka ei. Hohhoi..- Kukaminäolen
Tätä samaa itsekin toivoisin. Onko täällä niin paljon ihmisiä jotka nauttivat epäuskon luomisesta ja oman egonsa kohottamisesta, vai onko se vain ihmisen oma epävarmuus joka oireilee tämän kaltaisena toimintana? Onhan osa täällä palstalla heidän todellisia kilpailijoitaan ja kuka vain voi sanoa olevansa se 40 pisteen Aaltoon pääsevä huippunero. Vaikea uskoa että kovin moni näistä "aaltoon15 ootko kateellinen mulle luuseri" henkilöistä on todella menossa aaltoon. Jos näin todella on, en välttämättä haluaisi opiskella heidän kanssaan, enkä myöskään tule opiskelemaan.
- eimittää
Tänne ainakaan ei ole tullut mitään tietoa mistään. Olisi tämänkin aurinkoisen päivän voinut viettää jossain muualla kuin koneen ääressä odotellen. Voisi vain odottaa sitä tavallista postia.
- sesiitäsitten
Tampereen yliopisto, Yhteiskunta- ja kulttuuritieteiden yksikkö - Sosiaalitieteiden tutkinto-ohjelma ET SAANUT OPISKELUPAIKKAA.
- gadsgas
Nyt tuli tulokset. 34,25 Tampereelle. Huhhuh... Voisikohan sitä ottaa jo rennosti?
- Nfkwisnxndlslksj
Miksei aalto tuu??? Tai hki ensisijasesti hakeneet???? Ei jumalauta nyt en kyllä kestä tätä enää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1237120Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224907L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644235TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153453Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7232250Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2711671- 671455
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581418Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j581374Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221356