Niin, pitkästä aikaa tulin käymään.
Näyttää meno jatkuvan. Muutamat finni-ikäiset suoltavat angstiaan toisilleen visvojansa tarjoillen. Ei ole hajuakaan asioihin perehtymisestä, puhumattakaan edes alkeellisesta kohteliaisuudesta toisia kohtaan.
Itse aiheesta ei näytä kirjoittavan kukaan, siis käyttöjärjestelmistä ja niiden ominaisuuksista/paremmuudesta. Asiaa tuntevat ovat ainakin nyt poissa.
Enpä kaipaa takaisin.
Pitkästä aikaa
12
136
Vastaukset
- Kari-tuhoo-palstan
Palstan käyttäjät ovat suuttuneet Karin trollaukseen ja jeesusteluun, ja kirjoittavat nyt paskaa palstalle. Esim. tri-vindovs-mieli-alaa ei muuten olisi ilman Karin trollausta.
- Konitohtori_tuhoo
Mika tuli taas ties monennenko kerran tänäkin päivänä paikalle - toki harvinaisemmalla nimmarilla - juuri sopivasti!
Kuin ihmeen kaupalla juuri nyt.....† - LoistavaLinux
Kari se on näkevinään jonkun Mikan kaikkialla, miksiköhän?
- ET_HÄMÄÄ_MEITÄ_MIKA
Mistähän se Mika tietää tulla paikalle aina "sopivaan" aikaan........?
Vastaus; Koska on täällä koko ajan!!!!
Koprofiilejä ja Touretten syndroomasta kärsiviä syrjäytyneitä surkimuksia palsta täynnä.
Eivät tuollaiset lasolipäät tiedäkään millaista aikoinaan oli oikeasti sotia käyttöjärjestelmien paremmuudesta. ;)- linuks_ällötys
Lasolit on köyhille ja syljeksityille. Me Windowsherrasmiehet nautimme laadukkaampaa Sinolia.......†
- linuks_kiihotus
Jeesuksen kyrpä perseessä tuntuu niin jumalliselta.......†
- ihanasti_tulit
Uuh aah dalli, sepolla ja karilla lentää nyt mälli......†
- kari_luovuttaa_kuolaa
Seppo on seniili impotentti, ei sillä lennä edes kuola suusta.
- nelosella_kärsii
Ehtoja niitä kesälomalla joutuu suorittamaan...
- palsta_kuollut
Palstahan on käytännössä kuollut. Yksi valeuskovainen kristitty paska riehuu yksinään palstalla ja muutama jäljelle jäänyt muu kirjoittaja vastustaa Jeesustelua kaikin keinoin. Käyttöjärjestelmistä täällä ei ole puhuttu enää aikoihin. Koko palsta pitäisi lakkauttaa ettei uskovainen saa ääntänsä kuuluviin. Itse vastustan kristittyjen ihmisoikeuksia ja sananvapautta poistattamalla uskovaisen epäihmisen kaikki jutut palstalta, edustan Vapaa-ajattelijain liittoa ja eroakirkosta.fi:ta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394208Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424022Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353138Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163031Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653004Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732726Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982463Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 452015
- 241780
