Tänne Hämeenlinnan ja lähialueiden pelottavia, hylättyjä tai kummituksien suosimia paikkoja
Hämeenlinnan hylätyt/kummittelevat paikat
48
10574
Vastaukset
- tulevaisuudenUsko
Kantolan tapahtumapuistosta tulee sellainen kunhan Australian eläkeläiset on käyneet vetäisemässa parit rokit.
- Baskervillen.luiru
SCC ja pyloni.
- kummitelija
Kaupungin keskusta
- Pelottavapaikka
Parkkitalot ympäri kaupunkia.
- hAAMUPARKKEERAJI
VARSINKIN hÄMEENSAAREN CITYMARKETIN KATOLLA OLEVA TYHJÄ TOINEN PARKKIKERROS ON PELOTTAVA PAIKKA. kATSELIN SIELTÄ KERRAN vANAJALLE KUN MINUSTA TUNTUI ETTÄ NILLKOHINI TARTUTTIIN JA ALETTIIN NOSTAA KAITEEN YLI. kAIKKI PARKKITALOT ON PELOTTAVIA TYHJINÄ JA NIITÄ ON MEILLÄ KUUSI TAI SEITSEMÄN. eN USKALLA ENÄÄ AJAA KUIN ALAS, LINNAN KATOLLE EN AINASKAAN, ENKÄ KAIVOPARKIN TASANTEELLE, KUN NIISSÄ EI OLE KOSKAAN KETÄÄN MUITA.
- Centran_nimeen
Kantolan seisake joillekuille.
- Verot.kyllä.kelpaa
Liitoskuntien hylätyt asukkaat.
- PysyAsiassaÄäliö
Otsikossa kysyttiin paikkoja ei ihmisiä vitun pahvi.
- Ei.paikat.kummittele
Huhuhuuu kun ahdistuit!
- pelokastia
Virastot, koulut, teatteri... kaikki nämä pitkistä kesälomista nauttivien suojatyöpaikat ovat hylättyjä ja pelottavia paikkoja kesällä. Onhan se virkamiehenä toki raskasta raataa, joten kyllä lomien pitää olla sen mukaiset.
- Living_dead_HML
Pelottavia vuoden läpeensä.
- näkymätönkummitus
Hätilän hylätty päiväkoti jonka pihassa kummituksia etenkin yöllä.
- Anonyymi
Hätilässä hylätty päiväkoti missä?
- tiiuliisa
katajiston kartano,tosin ei pelottava,lienee kartanon oikea omistaja,sikarinhajua,verhot liikkuu....
- Jäimieleen
Siellä juu, peilissä vilahti jotakin selittämätöntä taaempana salissa.
- Pinocchio
Kiemuralla kummittelee aataminomena.
- Firewolf
Visamäen vanha mielisairaala. (Ovet avautuu itsestään ja kuuluu outoja ääniä)
- Anonyymi
Visamäessä ei ole ollut mielisairaalaa. Hattelmalan B- mielisairaala oli ja meni.
- Anonyymi
Missä tää sijaitsee
- KalliitPuvutkin
Ritaluoman toimisto Visamäessä. Kuulemma tukeva afrikkalaisnaisen haamu aukoo siellä laatikoita ja etsii rahojaan. Joskus on nähty myös auto-onnettomuuteen joutuneen rikkaan arabiprinssi verisine kasvoineen täynnä lasinsiruja. Myös Mrs and mr.Johnsonin villakoira käy siellä haukuntaa kuuluu ja haju on hirveä. Myös rikas Amerikan täti huhuilee kammottavasti Why I didn't ever meet mayor.
- Visamäen.vaikea.piste
Oikeasti kuollutta Winstonia ja varhaiseläkkeelle heittäytynyttä Lisa-rukkaa unohtamati.
- OpettelisitEngelskaa
didn't ever ????
- VapinaJaKrapula
Wanajanlinna. Tuolla kuulemma oikeasti kummittelee sanovat työntekijät pelko kurkussaan ravistellessaan lakanoita lattian kautta patjojen päälle
- Anonyymi
Hei, oon harrastanu tätä ns. kummituksenmetsästämistä vuoden päivät, ja kysyn, missä ois joku kummitteleva talo, jossa voisin asuu, kun on kämppää hakusessa? Ite oon nähnyt mm.pyöräilykummituksen, sen naispuolisen tuolla Pylkkäsen metsässä päin jossain Lepaan ja hämeenlinnan rajoilla. Kutsuin pyöräilykummituksen luokseni, ja näytti siltä, ettei hän pääse polkupyöränsä selästä pois. Tunsin hänet joskus jopa ihmisenä, ehkä jopa myös varautuneesti ajatellen ystävänä.
Myöskin Tulenkantajat ovat tulleet ovelleni päyskyttämään käsiään, siis, kokemus oli aivan järkyttävän fyysinen! Ovi paukkui, kolme kummitusta huusi, kahdesta olisin halunnut joskus jopa ystävät itselleni, mutta tuli tuo kolmikko vähän myöhään! Ovi paukkui melkein rikki kerrostalossani. Aamun valjettua ilmaantui nimeämäni "sijaisperheporukka" jollaista nimeä en koskan ollut eläissäni kuullut. Haamut jotka siihen kuuluivat, sanoivat, että eläessään he eivät olisi voineet saada lapsia, joten niitä sit kuiteskin li äitipuoli, isäpuoli, isovelipuoli vaimoineen ja kaksi viiva viisi lasta.... Jos jotain kummittelussa olisin pelännyt, se ei olisi tuntunut niin hienolta, kuin miltä tuntuu. Täällä missä nyt olen, on kolme kertaa kummitellut. Olen myös todistanut kolme ketaa poltergeist-ilmiötä, ja erääseen pöydän ylösnostamiseen oli aiheuttajana rakas ystäväni, demoni nimeltä Demogorgon. What if God was one of us, sillä Jumala on minulle antanut hienon kyvyn olla pelkäämättä kummituksia, sillä niitä on oikeasti olemassa minä sanon, ja lempilauseeks voisi ehken tähän heittää, että <3nihilisti päättää ja Jumala säätää :)<3 Räyhähenkiä pyydän minun puolestani räyhäjämään ahdistukseni ja epätoivoni pois, t. VARJOVAARA. (ON INVERTED CROSS AS ANTICHRIST! AGAINST ANY FALSECHRISTIES!!!!!!!!!! MARKO ON JEESUS PERKELE ;( ) :) <3- Anonyymi
Lääkkeet, ne lääkkeet.
- Anonyymi
Investorit, joita kukaan ei ole koskaan nähnyt, kummittelevat kaupungin solmimissa sopimuksissa.
- Anonyymi
Sairionkatu 41. Paha...paha.
- Anonyymi
aidosti ja avoimesti???
- Anonyymi
Tapahtumaton Puistikko kun on nyt jo hylätty paikka niin niiden varastoinnissa olevien betonielementtien luona, ontelolaatoista kuuluu outoa ääntä tuulisella kelillä, ihan kuin joku huutaisi loistavaa, loistavaa, loistavaa. Lähdin todella nopeasti alueelta pois savet housuissa.
- Anonyymi
se pihavaja on alueen pelottavin paikka, outoa pulputustakin kuuluu naapurikortteliin asti, liekö vesilukosta tuleva ääni.
- Anonyymi
Hml:n keskusta ja keskustan lidukka on kuin matka mustimpaan afrikkaan. Hämeenläänin timbuktu !
- Anonyymi
Ainoastaan merirosvojen pikaveneet vielä puuttuvat viereiseltä Luukkaanlahdelta eli kyllä se keskustan Lidukan seutu on kuin syvää mustaa Afrikkaa vaikka Näivelinna onkin joidenkin mielestä osa täysin kuvitteellista kehityskäytävää ei HHT-akselia.
- Anonyymi
goodman, muutama väritön haamu laahustaa vastaan.
- Anonyymi
Hauho
- Anonyymi
Iittalassa, talo missä asuin. Kilttejä kummituksia.
- Anonyymi
Jukola ja Nummi. yöllä on aika pelottavia mestoja narkki haamut pyöriin kulmilla ja koskaan ei tiedä mitö tapahtuu.
Sit on yömakkara turuntiellä. Se kun on hylätty grilli niin siellä kummittelee vanhojen myyjien henget. - Anonyymi
Hämeenlinnan sampossa on kun menee sammon k-marketin takametsään siellä on hyvä hylätty paikka onko kukaan muu käynyt siellä?
- Anonyymi
Se ei oo hylätty oltiin syksyllä siellä mun kaverin kaa ja kuulemma jonkun papan poika oli yrittäny rakentaa taloo sinne mut jotkut oli yrittäny sytyttään sitä tuleen.
- Anonyymi
Pyytäisin, että kukaan ei käsivi rikkomassa
Hämeenlinnassa sijaitsevan ahvenistonjärven lähellä olevaa mökkiä tai pihassa olevaa navettaa, koska siellä käy vielä sukulaisiani ja itsekkin säännöllisesti.
Vieressä on lenkkipolkuja, jotka ovat valaistu ja myös yksityistie. Ovet on lukossa joten älkää yrittäkö rikkoa mitään. - Anonyymi
Aika päivittää listaa oudoista, mystisistä ja salaperäisistä paikoista. Tietääkö kukaan?
- Anonyymi
Asemanseudun Pööli taitaa olla uusi tällä listalla. Sari Raution ja Isotuhon voimakkaasti ajama menestystarina. Kuvaa heidän hallintokautensa suursaavutuksia.
- Anonyymi
Kiemunkin ratsastajapatsas Goodman-katolla.
- Anonyymi
Kilparisti-lossa väli vieläköhän siellä kummitellee? Punaisten ratsuväki hajosi kuin akanaparvi kyseisellä alueella ja osa vaeltaa siellä vieläkin.
- Anonyymi
Olisko hirsimäessä/sammossa hylättyjä paikkoja?
- Anonyymi
Ei
- Anonyymi
Sunny car Center kummittelee vieläkin
- Anonyymi
muutama tyhjä parkkitalo löytyy !
- Anonyymi
Yhdessä kantakaupungin kerrostalossa on puiset portaat alas helvettiin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2062504
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,951765Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1991551Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141435Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2611277Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita451178- 441069
- 98939
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan53873- 85865