Pakko sanoo, uskon että moni yhtyy tähä tunteeseen, että tää päivä on ollut todella harvinaisen perseestä. Ja ei, en oo trolli ja hyvillä mielin voin myös myöntää että katkerakin, paikka Aallosta jäi 0,25 päähän ja töitä tein paljon.
Tää päivä on
10
70
Vastaukset
- Huboöhg
Sama
- höhlä
Voiei.. Harmittaa sinun puolesta! Itsellänikin jäi paikka saamatta, mutta "onneksi" huomattavasti enemmän pisteitä uupui..
- BOOOOOM
TÄNÄÄ JUODAAN KALJAA! t 38pojoo ja AALLOSSA
PS. Oli 2. haku kerta! Älkää lopettako yrittämästä vaan jos se aalto on se mihin haluatte niin täysillä vaan!- kaarlo1954
Hei,
muistutuksena aaltolaisille, että teidän ensimmäiset 3 vuotta opiskelette 2015 syksystä alkaen Espoon insinöörien kanssa Otaniemessä, kaukana aikaisemman Aallon huudeista mitkä sijaitsivat Helsingin keskustassa.
- mitenvoi
Tää oli kyllä mieletön shokki miten ne rajat nousi noin korkeiks....ihan järjetöntä. Kukaan ammattilainenkaan osannut odottaa.
- Hjkll
No ei tullut kyllä välttämättä niin monelle hakijalle yllätyksenä, onhan täällä vaikka kuinka moni veikannut aallon rajaa yli 37 pisteeseen heti kokeesta lähtien jne.
- Uskoloppuu
Joo kyllä kun aallon raja saavutettu ja silti jääty ulos
- Jepujeeee
Haha kuulostat ihan multa viime vuonna :D sain opiskelupaikan, mutta olin niiiin pettynyt siihen, että jäin 0,25p päähän aallosta. Suosittelen kuitenkin, että jos aaltoon luulet ensi vuonnakin haluavasi niin meet jonkun kauppiksen avoimeen ja luet noihin pääsykoekirjoihin liittyviä peruskursseja siellä. Varmasti paljon hyödyllisempää ja halvempaa kuin valmennuskurssi. Ens vuonna sit tsemppaat uusiks ja luet ittes sisään. Mä tein noin ja pääsin sinne tänä vuonna :)
- psykopaatti_jäbä
Tuleepa hyvä mieli kun lukee näitä tekstejä.
T. Aallon kylteri- Kiittämättömyys
No oot kyllä vitun psykopaatti jos toisten suru ja paha mieli saa sut onnelliseks. Mistä teitä hulluja tänne oikein riittää? Vaikka tänävuonna itellä ei aaltoon pisteet just ja just riittänytkään, olen ollut enemmän kuin onnellinen kaikkien ystävien opiskelupaikoista, onnesta ja onnistumisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2425686Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k304134Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,192404Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2982224Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481451Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611309Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1321212Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1331211- 35994
- 169895