Pakko sanoo, uskon että moni yhtyy tähä tunteeseen, että tää päivä on ollut todella harvinaisen perseestä. Ja ei, en oo trolli ja hyvillä mielin voin myös myöntää että katkerakin, paikka Aallosta jäi 0,25 päähän ja töitä tein paljon.
Tää päivä on
10
120
Vastaukset
- Huboöhg
Sama
- höhlä
Voiei.. Harmittaa sinun puolesta! Itsellänikin jäi paikka saamatta, mutta "onneksi" huomattavasti enemmän pisteitä uupui..
- BOOOOOM
TÄNÄÄ JUODAAN KALJAA! t 38pojoo ja AALLOSSA
PS. Oli 2. haku kerta! Älkää lopettako yrittämästä vaan jos se aalto on se mihin haluatte niin täysillä vaan!- kaarlo1954
Hei,
muistutuksena aaltolaisille, että teidän ensimmäiset 3 vuotta opiskelette 2015 syksystä alkaen Espoon insinöörien kanssa Otaniemessä, kaukana aikaisemman Aallon huudeista mitkä sijaitsivat Helsingin keskustassa.
- mitenvoi
Tää oli kyllä mieletön shokki miten ne rajat nousi noin korkeiks....ihan järjetöntä. Kukaan ammattilainenkaan osannut odottaa.
- Hjkll
No ei tullut kyllä välttämättä niin monelle hakijalle yllätyksenä, onhan täällä vaikka kuinka moni veikannut aallon rajaa yli 37 pisteeseen heti kokeesta lähtien jne.
- Uskoloppuu
Joo kyllä kun aallon raja saavutettu ja silti jääty ulos
- Jepujeeee
Haha kuulostat ihan multa viime vuonna :D sain opiskelupaikan, mutta olin niiiin pettynyt siihen, että jäin 0,25p päähän aallosta. Suosittelen kuitenkin, että jos aaltoon luulet ensi vuonnakin haluavasi niin meet jonkun kauppiksen avoimeen ja luet noihin pääsykoekirjoihin liittyviä peruskursseja siellä. Varmasti paljon hyödyllisempää ja halvempaa kuin valmennuskurssi. Ens vuonna sit tsemppaat uusiks ja luet ittes sisään. Mä tein noin ja pääsin sinne tänä vuonna :)
- psykopaatti_jäbä
Tuleepa hyvä mieli kun lukee näitä tekstejä.
T. Aallon kylteri- Kiittämättömyys
No oot kyllä vitun psykopaatti jos toisten suru ja paha mieli saa sut onnelliseks. Mistä teitä hulluja tänne oikein riittää? Vaikka tänävuonna itellä ei aaltoon pisteet just ja just riittänytkään, olen ollut enemmän kuin onnellinen kaikkien ystävien opiskelupaikoista, onnesta ja onnistumisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685204Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614289Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty983918Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1562278Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331633Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651351Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6989Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii37933- 94889
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137867