Osaisiko joku täällä antaa vinkkiä, että miten saisi tämän ongelman ratkaistua?! Elikkäs autona on Primera P11-144 (sedan) vuosimallia 2001, josta peräkontti "lopetti toimintansa" muutama päivä sitten. Peräkontti toimi aivan normaalisti, mutta yhtenäpäivänä kun yritin aukaista konttia kontin mikrokytkimestä niin mitään ei tapahtunut. Kun sisällä olevaa avausnappia painaa, niin mitään ei myöskään siitäkään tapahdu.. Kun peräkontin kytkintä painaa auton käynnissä ollessa, niin sisällä kuuluu summerin huuto mutta siltäkään kontti ei aukene.. Onko tuohon mitään konstia, että millä tuo saisi pelittämään, vai pitäneekö ottaa sorkkarauta kehiin :D.... Onko tuosta mennyt tuo mikrokytkin, vai mikä tuota vaivaa??..
Primera P11-144 peräkonttiongelma?!
Primera2001
4369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ompa kätevää nissan laatua, varmahan virrat kadonnu lukosta?
Eikö ole lukkopesää luukussa että saa nykkelil auki, että pääsee korjaamaan?
Oli siinä lukkopesä, mutta kyseinen auto sai luvan lähteä vaihtoon eilen uuden auton tieltä! :) Siinä on uudelle omistajalle vähän puuhasteltavaa.. ;)
Se johtosarja, joka menee siitä saranasysteemin vierestä on aika kovilla, kun takaluukkua avaa ja laittaa kiinni. Oisko sieltä joku johto poikki.