Tietääkö joku, että millä perusteelle varasijajärjestys luodaan ? Voisi nimittäi kuvitella että siellä on varmasti tasapisteissä useita hakijoita. Millä perusteella siis tasapisteissä olevat järjestetään jonoon ??
VARASIJAMENETTELY?
5
167
Vastaukset
- cives
Valintakokeen pisteiden.
- varasijallejäänyt
mutta jos nimenomaan ne on täysin samat ? millä perusteella toinen on jonossa 3. ja toinen 4.? (tämä esimerkkinä)
- eddeeddeed
varasijallejäänyt kirjoitti:
mutta jos nimenomaan ne on täysin samat ? millä perusteella toinen on jonossa 3. ja toinen 4.? (tämä esimerkkinä)
jotenkin se oli että kummalla enemmän oikeita vastauksia vai olikohan että kummalla vähemmän vääriä
- oisinpatämäntiennyt
Huhu kertoo, että sit vaikuttaa kuinka moneen tehtävään on vastannut oikein.
- menettelyt
Tasapistetilanteissa etusijalle asetetaan ensin valintakokeessa enemmän koepisteitä saanut, sen jälkeen valintakokeessa enemmän oikeita vastauksia antanut ja sen jälkeen valintakokeessa vähemmän vääriä vastauksia antanut. Mikäli hakijoita on tämänkin jälkeen edelleen tasapisteissä, otetaan heidät kaikki huomioon ao. hakukohteen valinnassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859