orimattila

Mukavasti tuli kilpureita
2651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Juu, jäi vielä kymmenen varallekkin... :) Nelikkojakin parisen kymmentä lähdössä.

Äänestä
  • ja pätkät on?

    Äänestä

EK 2/4 Paavolantie-kylmäsuontie

Äänestä
  • Ek 1/3 Kanteleentie/Pakaantie, Ruhantie.

    Äänestä

  • Hienoon jätkät, kumpaas sitten mentäis ku matkan takaa tullaan eikä kerkiä ajella läpi?

    Äänestä

  • nuotittanut kirjoitti:

    Ek 1/3 Kanteleentie/Pakaantie, Ruhantie.

    Joo.mut suunta vieläkin epävarma . Eli kumminpäin ajetaan

    Äänestä

  • ja sulkuajat

    Äänestä

  • eisahata kirjoitti:

    Hienoon jätkät, kumpaas sitten mentäis ku matkan takaa tullaan eikä kerkiä ajella läpi?

    ykkösellä paikat

    Äänestä

  • Kiitti, onko ajosuunnasta jo tietoa?
    Mietin, että meniskö Myrskylän tieltä Pakaantien / Kanteleentien risteykseen ja lähtis katselemaan siitä pohjoseen päin pitkin Pakaantietä. Onko hutilaukaus, pojan kanssa ollaan liikkeellä niin ei oikein mahdottomia matkoja kestä kävellä...?

    Äänestä

  • viimenen risteys 1,5 km eteenpäin valtion merkillä hyvä

    Äänestä

  • OK kiitti, toi eka paikka taitaankin olla järjestäjän järjestämä katselualua kun kattelin... nyt tulostaan kartta ja matkaan.

    Äänestä

  • millos se kartta mahtaa tulla ku en tuolta sivulta löydä sitä?

    Äänestä

  • voiko joku sen kartta linkin laittaa tänne?

    Äänestä

  • vetari kirjoitti:

    viimenen risteys 1,5 km eteenpäin valtion merkillä hyvä

    Joo, kiitti tosiaan vinkistä, oli hyvä paikka ja liippejä riitti.

    Luulin jo vihdoista viimeinkin, maailman ääriin matkustetuani, tavanneeni oikean runkipellen (huuteluiden perusteella), mutta valitettavasti paikalla oli vaan lauma kaljoittelevia kakaroita. Tätä osastoa joka käy paikalla kerran vuodessa kun omalla kylällä ajetaan ja silloinkin vaan kaljoitellaan ja sotketaan runkien toivossa. Vingutaan ja vongutaan katsojien paikoista, kameroista ja nämä lapselliset vajakit oli jopa käyneet potkimassa ulkokaarteen heinät nurin :D Kaadot ja ulosajotkin olivat tuota yhtä lukuunottamatta aivan eri päässä pätkää ja nää kakarat olivat täällä katsomassa runkeja :)

    Mutta juu kiitti vinkistä (me sitten muksun kanssa siivottiin suurin osa noitten kakaroitten tölkeistä mukaamme niin saatiin vähän tikkarirahaakin).

    Äänestä

Ei oo paikkoja

Äänestä

Mistä saa ostaa kartan

Äänestä
  • Jostain olin lukevinani että karttaa ei voi ostaa mistään mutta sen voi ladata kisapäivän aamuna (mihin aikaan lienee) netistä. Korjatkaa toki jos olen väärässä mutta näin minä muistan jostain lukeneeni.

    Järjestäjän sivuilla lukee että lauantai aamuna klo9.00 on kartta ladattavissa heidän sivuiltaan. Kiirettä pitää että kerkee ekalle jos sinne on menossa jos kauempaa tulee.

    Äänestä

Onko minkään laista paikan tykkää reitillä

Äänestä

Ei ole paikkoja ei! Olis ollut mutta jälkihuomiot tuli!

Äänestä
  • mistä voit tietää ja kummalle pätkälle

    Äänestä

Sulkuajat?

Äänestä
  • Laittakaahan sulkuajat niin tietää kannattaako ees lähteä, kun kartta tulee vast klo 9:00 ladattavaks ja ajomatkaa on n. 2h

    Äänestä

  • ykkönen sulkuun 11 ja kakkonen 12

    Äänestä

Missäs kisan paikka oli?

Äänestä
  • Saldoja ynnäilemällä kakkosella

    Äänestä

  • Laadun huomioiden ykkösellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nolla140 kirjoitti:

Mukavasti tuli kilpureita

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu