Siis vedän aika montna kertaa käten kerrankin vedin 15minuuttia mutta en vaan saa orgasmia..
miten saisin sen tulemaan?
Murrosikä/ Keho
12
664
Vastaukset
- 14w
Pitäs olla kiihottunu jostai. Käytä mielikuvitusta ja aattele sellasia juttuja mitkä kiihottaa sua. Mitä kiihottuneempi oot, sitä nopeemmin se tulee. Jos et oo kiihottunu, saat vatkata vaikka tunnin nii ei tuu mitää.
- ViestinLaittaja
Kiitos vaustauksesta!
- 14w
Ole hyvä vaan. Minkä ikänen oot ja onko murrosikä jo alkanu? Sillä voi olla vaikutusta jos sun seksuaalisuus ei oo vielä kehittyny tarpeeks.
Hei!
Masturbaatio on normaalia. On hyvä masturboida yksin, esimerkiksi omassa huoneessa. Julkisissa tiloissa masturbointi on kiellettyä.
Ongelmaan voisi olla avuksi tauon pitäminen. Ole pari viikkoa - kuukausi masturboimatta ja yritä uudelleen. Myös stressillä on merkitystä. Minkään seksin ei kuulu olla "pakkopullaa". Lisäksi olet vielä nuori ja elimistösi kehittyy omaa, yksilöllistä tahtiaan. Voi olla, että joudut odottamaan ejakulaatiota eli siemennestesyöksyä kauemminkin.
Tsemppiä!- SeSamaTaas
Kiitos vastauksista!
- woooaah
Kuka voi olla kuukauden runkkaamatta!
Et kyllä tiedä mitään murrosikäisistä pojista.
Päivän taukokin on ihan kova juttu! - pippelssoni
turpa kii vitun saapas :DDD oot ihan paskaa
Huh..huh..joku sairaanhoitaja sanoi, että on sairas..kaikenlaista..nuitten anssa on saanut käydä henkistä taistelua
- 1vaan
Mahtavaa! olette paremmin kuin stand up komiikko. Nauroin katkeamalla. Kiitos!
- freeballerboy
Ei mitään syytä stressata! Mul oli ihan sama juttu ei tahtonu orgasmia tulla millään mut homma muuttu täysin niin et spermat tuleekin tosi helposti esim kävellessä tai koulussa tunnilla jos on seisokki ja usein on jos ei oo äskettäin käyny kädellä. Eli mällit housuissa vaikka ei ois tarkotus :D Eikä siis pelkästään touhutippoja vaan kunnon lastit. Onneks farkuista ei niin kauheesti erotu ulos päin. Oota vaan kohta saat varautua samaan eikä välttämättä mene kauaa! Joten älä siis stressaa! :)
- Eilaukea
en oo varma voiko laueta ennen murros ikää sillä mulla on iha sama ongelma...
- Pitkäänonparempi
Muistakaa, että aikuisten maailmassa on aina parempi, jos ei laukea...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3492997Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3011463En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841292- 1081291
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591235- 481135
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi781037Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24931- 33837