Miten teillä asuntoasiat? Psoaksen kautta tuskin toivoakaan saada yksiötä? Soluun nakkaavat?
Ouluun tulevat
kskslsksi
5130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ite oon opiskellu jo vuoden oulun kauppikses ja uskaltaisin väittää että psoasin yksiön saa heti vaa tosi hyvällä tuurilla :) kannattaa ottaa suosiolla alkuun solu ja alkaa heti jonottamaan yksiöö mikäli psoasin kämppään haluu! Yksityisiltä saa helpommin niitä yksiöitä :D ja semmonen firma kun osna (nuorisoasuntosäätiö tms) kannattaa tsekata myös!
Ite aattelin ottaa halvimman mahdollisen asuntovaunun (käytetyn tottakai). Parkkeeraan sen yliopiston pihalle, sähköt jatkojohdolla koulusta, peseytyminen koulun vessoissa. Halpaa ja lyhyt matka luennoille. Ainoa vaiva on parkkikiekon rullaaminen. Mites muut?
Ei se parkkikiekkokaan oo ongelma. Vedä siihen luukkaan kappelin pihalle saat olla rauhassa ;).
Oikeasti suosittelen kaikkea muuta kuin värillisiä kolhooseja ja soluja. Niissä on rankkaa kun kaveriksi voi tulla kuka vaan. Heti haku asunnosta sisään. nopeet syö hitaat.
Soita psoasille suoraan ja kysy onko vapaita yksiöitä/soluja. Jos on, niin pyydä sitä itsellesi. Paras ja nopein keino saada mikä tahansa asunto.
Soitin psoasille keskiviikkona, sain solukämpän jo seuraavana päivänä suht läheltä linnanmaata.