Mökkeily loppuu

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015070419979088_uu.shtml

Mökkeily ei enää kiinnosta ja kohta verot nousee taivaisiin.

Lisäksi kerrotaan, että mökeistä ei enää pääse eroon.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos ei kerran kiinnosta, niin miksi roikut tällä palstalla?

Äänestä
  • Samaa ihmettelen. En ikinä seuraa asioita, jotka eivät kiinnosta minua.

    Äänestä

  • TaitaaOllaKade kirjoitti:

    Samaa ihmettelen. En ikinä seuraa asioita, jotka eivät kiinnosta minua.

    Etkö todellakaan? No entäs jos tämä aihe sattuu kiinnostamaan keskustelun aloittajaa?
    Tuliko sellainen mahdollisuus mieleesi? Jokaisella on oikeus puhua mistä haluaa ja lausua mielipiteensä kun vaan muistaa, ettei riko lakia.
    Menikö nyt perille?
    Ei?
    No ei tietysti.

    Äänestä

  • Jos joku jaksaa vuodesta toiseen roikkua täällä ja jauhaa samaa mantraa osoittaa vain sen, että mökki kiinnostaisi ja on pirun kateellinen niille joilla se jo on.

    Äänestä

  • Ja pilkkuvirheist ei tarvi kommentoida, jos ei ole muuta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ViljamiS kirjoitti:

http://m.iltalehti.fi/uutiset/2015070419979088_uu.shtml

Mökkeily ei enää kiinnosta ja kohta verot nousee taivaisiin.

Lisäksi kerrotaan, että mökeistä ei enää pääse eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu