Oonks mie ainua vai näkkyykö jollakki muulla viel, jotta opiskelijavalinta kesken.... Pien paniikki iskee, ko eilettäinhän nuo valinnat piti olla julki o_O
Valinta kesken
Enköpäässytsisään
9133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itse sain Helsingin yliopistolta jo hyväksymiskirjeen ja löysin nimeni hyväksyttyjen listasta, mutta opintopolussa näkyy tosiaan vain tuo ''opiskelijavalinta kesken''. Soitin hakijapalveluihin ja kertoivat, että kuuluisi jo näkyä se ''hyväksytty'' ja järjestelmässä on virhe. Lupasivat korjata näkymän mahdollisimman pian ja sainkin eilen illalla jo sähköpostin opintopolusta, että olen hyväksytty, eli katsotaan jos maanantaina sitten päivittyisi lopulta opintopolkuunkin ja voisi vastaanottaa paikan.
Suosittelen ottamaan yhteyttä koulusi hakijapalveluihin, niin saat tiedon opiskelupaikasta ja he saavat tiedon, kun (ilmeisesti) sinullakin jokin virhe siellä. Tosiaan sen päätöksen olisi pitänyt jo päivittyä opintopolkuun.
Et ole ainoa. Minulla lukee sama juttu.
Lukee kesken ja lisäksi varasija. Onkohan varasija silti sama myös ensi viikolla toivottavasti tulevassa kirjeessä?
Monennellako varasijalla olet?
Yli 80...
Mullakin lukee, että "opiskelijavalinta kesken", mut varasijat kyl näkyy o_O
Täälläkin luke edelleen, että "kesken"..
Soitin tänään metropoliaan ja sanoivat, että siellä lukee "valinta kesken", koska olen vielä varasijalla ja tilanne koko ajan muuttuu... Esim. Niillä jotka ovat saaneet jo opiskelupaikan lukee valmis.
Kaitpa ne huomenna päivittyy, kun on pitänyt ilmoittautua.