impala 66 oikea eturengas ravistaa

vaihdoin eteen ja taakse uudet rummut,sylinterit ja kengät katsastuksessa jarrut ok mutta,kun ajaa 40km/h oikea puoli ravistaa paljon.vanne ei ole väärä,onko jollain kokemuksia missä vika?
4220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaihdoitko myös laakerit. Jos vaihdoit, niin vaihda seuraavaksi se rengas mikä ravistaa. Vyö on ilmeisesti rukki.

Äänestä
  • Renkaan ja vanteen osalta homma on helppo tarkastaa, vaihda kokeeksi eturenkaat puolelta toiselle ja tee koeajo. Jos täristää yhä oikealta, niin todennäköisesti jarrurumpu huono (kiero/epätasapainoinen).

    Äänestä

Impala loikkaa!

Äänestä

Luultavasti kudos vaurio kanvestissa kun tulee painoa päälle, muttei tasapainottaessa näytä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pkh kirjoitti:

vaihdoin eteen ja taakse uudet rummut,sylinterit ja kengät katsastuksessa jarrut ok mutta,kun ajaa 40km/h oikea puoli ravistaa paljon.vanne ei ole väärä,onko jollain kokemuksia missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu