kissanpentu

kissanottaja

Moikka. Ollaan hankkimassa kissapentuu ,mutta meillä on 10-vuotias karjalankarhukoira ja welscorjen sekoitusta oleva koira. Meitä mietityttää miten koiramme suhtautuu tähän kissanpentuun olisiko kellään vinkkejä tai kokemusta tälläisestä ? Sterassaako koira siitä kissanpennusta?

3

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • papper

      On myös mahdollista että metsästysrotuinen koira puraisee hengiltä tuollaisen pikkukissan. Jos on vielä kaksi koiraa, jotka eivät ole tottuneet kissoihin, on vaara aika suuri. SEN pitäisi mietityttää, eikä koiran mahdollisen stressin.

    • 201636

      Kyllä ne koirat yleensä tottuu siihen oman talon kattiin. Alkuun vaatii vähän opettamista ja silmällä pitoa. Mutta kun karvinen siitä kasvaa, niin talon valtius yleensä vaihtuu. Ellei suosista niin pari rapsua salaisesta aseesta kirsulle vaihtaa asetelman nopeasti.
      Eli enpä olisi huolissani, mutta silmällä pitäisin ja tarvittaessa oikaisisin kumpaakin oikeaan kumppanuuteen.

    • niilletuleekiima_jamouru

      Älä ota kissaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      118
      7498
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      74
      6331
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      5214
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      52
      4535
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      4236
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      227
      4111
    7. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4005
    8. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      28
      3908
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      57
      3045
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2566
    Aihe