Se teidän kurttauksenne ei nouse mihinkään siitä aallon pohjasta, jossa se nyt on! Ja pitää vielä muistuttaa, että android ei ole linuks, vaan enemmänkin google, koska sen ylläpitämähän se on. https://fi.wikipedia.org/wiki/Android
Sen sijaan tietokoneissa, joissa on iso näyttö, suorituskykyä, erillinen näppäimistö, helposti tuulettuva keskusyksikkö, johon on helppo myös vaihtaa osat ja puhdistaa sitä, on ylivoimaisen ykkösenä Windows-7 ja muut Windows versiot.
Tästä kun lähdemme ajattelemaan asioita uudelleen huomaamme, miten surkeatakin surkeampi on linuksien tilanne......†...eli vain n. 1,5% kaikissa tietokoneissa on joku tubutin! Luovuttakaa jo suosiolla.
Sen sijaan tietokoneissa, joissa on iso näyttö, suorituskykyä, erillinen näppäimistö, helposti tuulettuva keskusyksikkö, johon on helppo myös vaihtaa osat ja puhdistaa sitä, on ylivoimaisen ykkösenä Windows-7 ja muut Windows versiot.
Tästä kun lähdemme ajattelemaan asioita uudelleen huomaamme, miten surkeatakin surkeampi on linuksien tilanne......†...eli vain n. 1,5% kaikissa tietokoneissa on joku tubutin! Luovuttakaa jo suosiolla.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Se vaan on mukavaa kuulua siihen eliittiin. ;)
http://www.digitoday.fi/tietoturva/2015/01/12/lahes-miljardi-android-puhelinta-joutumassa-vaaraan/2015385/66
Lisää andero-ongelmia.....†
Kuten jo kerroin, eliittiin kuuluvalla ei ole tietoturvaongelmia.
Siihen sinun "eliittiin" kuuluvilla on paljon muita ongelmia, kuten esimerkiksi tulostin-ongelmat, mokkula-ongelmat, MTV-3 katsomo-ongelmat ja niin edelleen.......†
Ylipäätään kaikki lisälaitteet ovat sille "eliitille" ongelmia......†
On myös helppoa kuulua eliittiin kaikkien lisälaitteiden toimiessa moitteettomasti ilman turhien ajurilevyjen asennuksia ja kaikkien esim. digikameroiden toimiessa samalla käyttöliittymällä vailla omaa GUI-sovellusta jokaiselle erikseen.
Eliitti ei juuri katsele Katsomoa, mutta on sekin tullut asennettua ihan testin vuoksi ja vähän vakoiltua mitä Windowsin masentama tuulipukukansa katselee. Ei ihme, että taviksia vituttaa.
Tumputtaja on ajastaan jäljessä. Ei katsomo enää tarvitse Silverlightia. Joka sekään ei ollut mikään ongelma, koska Pipelight.
On niin tuore uutinen, jotta ei meinaa silmiään/korviaan uskoa - tubutinko ei enää tarvitsisikaan pipelightia? Ja valtavia sudo apteekkeja?
No, eihän siihen mennyt kuin vuosikymmen.......†
Mitkä ihmeen tulostinongelmat ja mokkulaongelmat? Ei sellaisia ole vaan laadukkaat laitteet toimii linuxeissa! MTV3 Katsomon kanssakaan ei tule enää ongelmia, tosin ainut ongelma on se että miten sieltä roskan joukosta mitä MTV3 suoltaa, löytää mitään laadukasta katseltavaa!
Tubutin ei tietääkseni ole koskaan käyttänyt pipelightia vaan Silverlightia, linuxit sen sijaan on käyttäneet pipelightia.
"Ja pitää vielä muistuttaa, että android ei ole linuks, vaan enemmänkin google, koska sen ylläpitämähän se on"
Eli vindovsin ydin on mikrosoft ja Ubuntun ydin on Canonical?
En minä mitään ytimistä puhunut - ylläpidosta! Johan siitä linkistä voi lukea androidin historian - en minä viitsi sitä siihen kopioida ja selittää. Jos se niin kovasti kiinnostaa, sen kun menet ja luet!
Sanoit, että android ei ole Linux koska se on googlen valmistama.
En sanonut - sanoin, että googlen YLLÄPITÄMÄ! Itse olet kirjoitellut lämpimiksesi niitä näitä ja esiintynyt minuna.....†
Linux-käyttäjiin et voi vaikuttaa millään tavalla ja me emme "ryhdistäydy". Ilmoitin solvaavan aloituksesi jo ylläpitoon poistoon monestakin syystä.
Linukshihhuli poraa jälleen.....† ..nyyh..nyyh..nyyh....†....
Ei, vaan kyllä se olet sinä joka poraat, nyyh!
Mä ajan todella tehokkaalla laiteympäristöllä Windowsia Linuxin (Slackware Linux) sisällä. Eikö silloin kahden käyttöjärjestelmän yhdistelmä ole melko hyvä?
Totta. Android ei ole linuks. Microsoft ylläpitää linuksejaan.