Ehdottakaas hyviä koirarotuja. Itse olen hankkimassa koiraa. Ei kauhean pitkäturkkista tai isoa. Ehdottakaa myös nimiä (nartun ja uroksen).
Koirarotuja
3
<50
Vastaukset
- Koirafaniww
Kultainennoutaja, papillon, mittelspitz, labbis, mopsi, rottweiler, walesinspringerspanieli
- Koirafaniww
Ja nimiä voisi olla Allu, Bella, Roki, Manu, Luca, Milo, Elli, Emma
- pää_ku_koirakirja
Riippuu minkätyylisen koiran haluat?
Jos haluat näitä pieniä koiria kuten papillon,mopsi,chihuahua,toyterrierin tai jonkun muun terrierin yms niin varaudu haukkumiseen ja loputtomaan energiaan, varsinkin papillonin kohdalla,siinä on opetettavaa.
Jos taas etsit miellyttämishaluista koiraa niin kultainen noutaja(helppo kaikkien kaveri),labradori(ruualle perso,energinen ja yleensä kaikkien kaveri),saksanpaimenkoira(vaatii kovaa koulutusta), corgi (suloinen mutta osaa olla itsepäinenkin), Tiibetinspanieli (kiva seurakoira mutta myös kovapäinen), mäyräkoira (iso-pieni koira joka luulee olevansa isompi kuin on, kiva perhe ja seura koira)
tuossa nny oli muutamia mitä tuli mieleen yhtäkkiseltään. (kun et mitään selkeitä ominaisuuksia maininnut.)
Nimiä urokselle :
Arttu, Alex, Santtu,Tomi,Karo/Caro,Torsti,Patu, Roki,taneli,rasse,Rauski yms
Unisex nimiä :
Karma,Saska,Sisu,Bisse,Rasta,Ruuti,Nasta,Riski...
Nartulle:
Xena,Ruska,Halla,Renee,sissi,mila,kerttu,Nirri,luna,Frida jna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996053
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804792Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963045Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282843Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262105Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191516Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774