Ei asuntoa. Työssä käyvä ja jonossa jatkuvasti. Miksi sitten veljeni, ei työssä, ollut ulkomailla työttömyysrahalla jne... saa asunnon yhdellä puhelinsoitolla? Nyt riepoo kyllä, miten tämä on edes mahdollista? Kaikille vuokraajille, paitsi yksityiselle en ole laittanut hakemuksia.
mikä ***** hyvinvointi valtio
sossupummilletilaa
1
<50
Vastaukset
- Asuntotoimisto
Hei, jotain luulen olevan pielessä asunnon haulla. Ilmoitat olevasi töissä, vaikka luottotiedot olisivat menneet, ei sekään ole ylivoimainen este asunnon saanille.
Lomake pitää täyttää oikein ja kaikki pyydetyt liitteet pitää liittää mukaan.
Takuuvuokra asia pitää huomioida. Mistä haetkin asuntoa, kunnalta saa tiukan paikan tullen lomakkeen täytössä muissa asioissa apua. Asunnon haun voi laittaa kiireellisenä, jos on asunnoton ja yleensä nämä tapaukset kiilaavat jonon kärkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696