Korsossa kuitti ei ollut lainmukainen,
voisiko joku kertoa onko Zepe ottanut lailliset kuitit käyttöön??
voisiko joku kertoa onko Zepe ottanut lailliset kuitit käyttöön??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mikä mikä kuitti. Ei tarvitse kuittia. Kyl muut maksaa (Kreikka)
Yhdistyksenkin pitää antaa kunnon kuitti vaikka eivät ALVia maksakaan lipputuloistaan.
Samanlainen kirjakaupan ostokuitti käytössä edelleen.
Pääsylippu ei ole kuitti. Lippuja voi jakaa vaikka 10 tai 1000 eikä verottaja voi tietää, paljonko on myyty. Oikea aito kuitti tulee kassajärjestelmästä, johon myynti rekisteröityy.
Mitä täällä itket kuitteja, jos olet sitä mieltä että jotain rikollista toimintaa on, niin tee taas rikosilmoitus ja anna taas vihje lehdistölle. Äläkä lannistu jos ne taas nauraa sulle, saatpa itelles hyvän mielen kun olet taas tehnyt parhaas Tanssikeskuksen mollauksessa.
Kyllä mahtaa kiinnostaa kassajärjestelmät veroviranomaisia. Pankkikortitkaan ei käy ,mikseiköhän?!
Veroviraston nettisivuilla voit ilmoittaa veronkierrosta jos noin paljon harmittaa. Ai niin sinähän olet jo antanut vihjeen, miksiköhän veroviranomaiset naureskelee sun jutuille joita on riittänyt.
http://verohallinto.fi/fi-FI/Tietoa_Verohallinnosta/Tiedotteet/Uutisia/Vihjetietolomake_ahkerassa_kaytossa(37961)
Ei naureskele kukaan.
Ruuhkaa on sielläkin , odota vuoros tulee vielä.
Itseasiassa , en ole edes ilmoittanut verottajalle , tykkään vaan provota täällä. Tosimies olisi jo ilmoittanut mutta minä en ole sellainen :(
Ilmoitus tehty.
Kukaan ei vastannut kysymykseen, zepeee onko sulla kassa johon lyöt pääsylipputulosi!!!!?????
Tiedät kyllä vastauksen vaikka zeppo ei vastaisikaan
Etkös sinä ole ilmoittanut joka kerta todellisen yleisömäärän verottajallekin. Eihän sen luotettavampaa kassajärjestelmää voi olla edes olemassa!
Oletko ilmoittanut verottajalle, paljonko ja keneltä saat palkkaa Sepon tanssien todellisten yleisömäärien laskemisesta? Täytyyhän verottajalle kertoa, keneltä se voi periä työnantajasi maksut?
Ja jos sivutoimena lasket kassakoneitten lukumääriä, siitä saatavasta ansiotulosta ei voi sinua verottaa samalla verokortilla kuin päätoimesta saatavista tuloista määrätyllä verokortilla. Oletko sinä ilmoittanut verottajalle sivutoimestasi Sepon kassakoneitten laskijana, jotta verottaja on voinut antaa sinulle sivutoimiverokortin, jossa on suuret veroprosentit? Oletko pyytänyt päätoimesi työnantajalta lupaa sivutoimeesi? Mitäköhän päätoimesi työnantajakin nyt sanoo, kun hän tajuaa, että yrität hänenkin selkänsä takana lyödä salaa rahoiksi laskemalla Sepon kassakoneitakin? Ei hän pidä sitä ainakaan merkkinä siitä, että ajattelet työnantajasi yrityksen parasta, kuten luotettavilla työntekijöillä on tapana?
Mene sinä Supon kätyri nurkkaan häpeemään veronkiertäjä
Mikset valita myös näistä?
http://tanssi.net/fi/p/37.html
http://tanssi.net/fi/p/1512.html
Pankkikortti kun ei käy maksuvälineenä.
Sulla kun ei kesällä ole muuta tekemistä kuin valittaa täällä, niin tuossa yllä sinulle pari lavaa, joissa ei voi maksaa kortilla. Varmaan muitakin lavoja löytyy, jotta sinulle riittää puuhasteltavaa aurinkoisena kesäpäivänä :D
Näin se vaan on, että tunnetaan tapauksia, joissa työntekijä on mennyt päätoimensa työnantajalta tiedustelemaan, että saisiko hän vapaa-aikanaan tehdä esimerkiksi putkitöitä. Päätoimen työnantaja on silloin todennut, että: tottakai saat tehdä vapaa-aikanasi putkitöitäkin, kunhan otat vapa-ajan putkitöihin vapaa-aikaa ja työkalut sekä tarvikkeet ynnä pakettiauton ja luvat omasta putkifirmastasi.
Ei ole kyse pelkästään siitä ettei pankkikortit käy paikassa.
Saako laillisen kuitin joka ostoksesta on aiheena.
Suomessa on vain kaksi tointa, joita saa harjoittaa verovapaasti ja ilmoittamatta siitä kenellekään: marjanpoiminta ja sienenpoiminta. Terveisiä samalla työministerille, joka ihmetteli, minne Suomen kaikki työttömät ovat kadonneet: kaikki Suomen työttömät ovat poimimassa sieniä ja marjoja, ennen kuin 14 000 ulkomaalaista marjan- ja sienenpoimijaa tulevat ja tallovat ne marja- ja sienipaikat.
Suppo osta kassakone,saat halavalla.