Incapista suurin nousija helsingin pörssissä?

pörssihai

Incap on viime vuonna onnistunut kääntämään tuloksensa positiiviseksi, ja keskittyy nyt laajentumaan Intian nopeasti kasvavilla markkinoilla. Osakeannin myötä se keräsi 2milj.€ rahaa ja kaikki merkit viittaavat rajuun nousuun helsingin pörssissä, kun kurssi on edelleen naurettavan alhainen. Mitä ajatuksia muilla yhtiötä seuranneilla?

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syuirfvbkf

      incap on kyllä ehkäpä potentiaalisin pörssikääpiö mitä hesan pörssistä löytyy. Itse en osaketta vielä omista, mutta aion salkkuuni hankkia lähiaikoina.

    • jaskattaako

      Luin vähän viimeaikaisia uutisia ja tiedotteita niin täytyy ihmetellä miten kurssi on vielä noinkin alhaalla. Ilmeisesti suuri yleisö ei tiedä incapista mitään.

    • miteeees

      Mitäs konkarit veikkailee, että missä arvossa osake heiluu 1-2 vuosen päästä?

    • pörssiman

      Viime aikoina on ollut aika hiljaista tämän osakkeen kohdalle, että uskotteko vielä, että tällä on potentiaalista nousumahdollisuuksia ennen ja jälkeen q2?

    • osta

      Huipputulos Incap, onnittelut. Liikevoitto 63% ja liikevoitto 1,5 milj euroa.

    • Handlare

      Koko vuoden tulos nousee myös vahvasti edellisvuoteen verrattuna. Ei siis ole yhden tai kahden kvartaalin hetkellinen piikki, josta pudottaisiin taas tappiolle. Mahdotonta sanoa, missä mennään vuoden tai kahden kuluttua. Voi olla, että nousuvauhti tasaantuu tai sitten raketoidaan vielä oikein kunnolla, jos tuloskehitys jatkuu vahvasti positiivisena. Loppuvuoden aikana noustaan kuitenkin jonkin verran. Marraskuussa tulee tärkeitä lukuja, jotka nostanevat kurssia. Katsoisin, että 2016 noustaan, koska monet nyt rullaavat yhteistyösopimukset ja tilaukset näkyvät kassavirrassa vasta pienellä viiveellä. Vielä ehtii mukaan, vaikka osake onkin jo noussut. Ollaan yhä alle 0,20 euron, joka on naurettavan halpa hinta tuloksensa positiiviseksi kääntäneelle yhtiölle, jolla on toiminnan painopiste Aasian jättiläisen eli Intian ytimessä. Lisäksi toimintaa myös Virossa ja Suomessa.

    • janskis

      Tähdenlento loppuu kohta kun pari isompaa omistajaa myy kunnon satsit

    • Malttii

      Minusta kannattaa kyllä holdata maltilla ensi vuoteen tuli sitten miinusta tahi plussaa lähiviikkoina. Markkinat heilahtelee. Incapilla on kuitenkin pian taas positiivista kerrottavaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      432
      3173
    2. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      0
      2300
    3. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      112
      2251
    4. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      2
      2055
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1964
    6. Mitä kirjainta haluaisit rakastella?

      Ehdottomasti?
      Ikävä
      177
      1953
    7. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      111
      1694
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1318
    9. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      149
      1280
    10. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      55
      1180
    Aihe