Vihlonta"gallupi"

wertywertywerty

Tuli tässä vaan mieleen, että vihlooko kaikkia naisia joskus alavatsalta äkillisesti ja terävästi? Viime kesänä gynellä kävin, ja kaikki on kunnossa. Joukkopapassa samoin, minulla on se pisimmän aikavälin seula. En ole huolissani, mutta aloin vain miettimään. En edes osaa sanoa, mihin aikaan kierrosta vihloo. Taitaa vihloa melkein kaikkina aikoina satunnaisesti.

Sitäkin mietin, että voisiko olla kiinnikkeitä. Leikattu minua ei ole, synnyttänyt en ole. Pari kaavintaa, ja joitakin infektioita ollut. Tulehdusten pohjaltahan kiinnikkeitä voisi olla. Tai sitten vaan vihloo. Normaalitilassa siis ei tunnu mitään, mutta vihlaisu voi olla sen verran napakka, että tuntuu henki salpaantuvan. Pistävä tunne voi olla myös. Nyt ei taas mitään, menkat alkamassa viikon lopulla.

5

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kivutonolen

      Ei vihlo.

    • wertywertywerty

      Onpa runsaasti vastauksia, heh. Itsekin määrittelen itseni "kivuttomaksi", eli on varsin helpot menkat. Mutta silti välillä vihloo. Odottelen muita vastauksia....

    • vihiloo

      saattaahan se jokin venähdys,äkkiarvaamaton asento tehdä vihlomista,lihaskramppia,niin mullekin tohtori kertoi kun joskuns vihlonut,ja totta puhuen liikuntaa harrastavana niin voisi ollakin,imurointi,kantamiset ym liikkeet saattavat tuntua venähdyksen kaltaisian tuntemuksina alavatsassa.koska mitään ei ole todettu tutkimuksissakaan.

    • hyrrhyrr

      Tuo vihlonta saattaa johtua siitä kun munasolu munasarjassa irtoaa. Se kipu tulee kuukautisten puolessa välissä. Kipu saattaa olla kovaakin, menee ohi sitten. Jos on tästä johtuvaa, se on normaalia.

    • pulputti

      tai suoliston mutkisteluista,gyne tutki satunnaiset kipuni ja totesi niin kun ei ole sairauksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe