Kuka paras mehtäkonemies Suomussalmella?

Haloo Suomussalmi!
Kuka on paras mehtäkonemies Suomussalmella? Järjestetäänpä kilpailu parhaasta mehtäkonemiehestä. Kuka saa ylpeänä kantaa työvaatetta? Kuka on paras? Kellä hommahoituu ihan oikeasti?
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ainoastaan Vieremäläiset saavat kantaa ponssen haalaria,kansallispukuaan.
Suomussalmelaiset pitäköön jahtivahtia

Äänestä
  • olekee hiljoo savolaeset minä oon paras

    Äänestä

Ponssemies tottakai!
On kuulemma koulujakin käyny siihen hommaan pidempään kuin muut!

Äänestä
  • Eli jääny luokalleen useita kertoja...no eipä oo ihme.

    Äänestä

  • Enpä oo kertovaa luokalleni jiäny ja ihan normi 3 vuotisen konekoulun koskella kävin :D ihme vinkujia ootte perkele :D homojen hommaa tuommonen saatana

    Äänestä

Korjalla onnistuu eikä oo kitinöitä.

Äänestä

Valtra-Valle on tehokkain! Hakkasi kuviot, nussi ja vei multa vielä emännän mukanaan. Ja emännällä puolet leimikon tuloista väskyssä!

Äänestä

Paras kuoli jo talvisodan toisena päivänä.

Äänestä

Ponssemies! Se kävi kuulemma viis vai jopa kuudetta vuotta koulua siihen hommaan! On varmaan yrittäjä nykyään.

Äänestä
  • Ei todellakaan ole...

    Äänestä

  • Tämä Ponssemies on joko vienyt joltakin naisen tai ainakin siitä on kova pelko(paksu lompakko? ) . Ei kukaan muuten joudu tällä lailla silmätikuksi. Vieläkään en tiedä kuka tämä kuuluisuus on? Ponssemiehelle terkut <3 Älä välitänäistä ruikuttajista.

    Äänestä

Olen tullut tulokseen, ettei siellä ole yhtään, vaikka pelit ja kartat on nenän edessä, silti toisten mailla kaadellaan puita ja raiskataan metsiä!
Nyt jo kahteen kertaan muutaman vuoden sisällä. Kauhistuttaa mennä katsomaan, mitä tänä talven jälkeen on tapahtunut maillamme.
Täysin ammattitaidotonta hommaa... eikö ne leimikon puut riitä tulokseen, vaan pitää toiseltapuolen rajaakin ottaa? Eikö lait ole tiedossa, kuinka siellä toisten taimikoissa koneilla ryllätään??
se ei ole taloudellista eikä mukavaa raastuvaa myöden selvittää näitä sotkuja jälkeenpäin

Äänestä
  • Sinulla oo maata edes neliöä niin oo höpöttämäti

    Äänestä

  • Niin. Kukan se on paras?

    Äänestä

  • Tiiänpähän ainakin sen, joka ei todellakaan ole se ykkösmies...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wååålwå kirjoitti:

Haloo Suomussalmi!
Kuka on paras mehtäkonemies Suomussalmella? Järjestetäänpä kilpailu parhaasta mehtäkonemiehestä. Kuka saa ylpeänä kantaa työvaatetta? Kuka on paras? Kellä hommahoituu ihan oikeasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu