En ole tähän ikään mennessä kuullut surkeampaa biisiä kuin tämä Jee Jee. Tälläkö koitetaan teinit rahastaa? Indx:iä ei enää muista kukaan ensi kesänä!
INDX
Jari T
121758
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Antti Tuisku ja Pikku Gay. INDX biisejä en ole ikinä kuullut kun en ole uskaltanu kuunnella.
Antti Tuisku on kyllä sen verran persoonallisempi ja taitavampi kuin IndXin pojat, että sen vielä ottaa tosissaan.
INDX on tosiaan pelkkää rahastusta. Jee jee jee on naurettava biisi ja ehkä tyhmin levyn nimi minkä tiedän.
Olen kuullut monta kehnompaa kappaletta. Mutta huono on tämä Jee Jee Jee myös.
Jotenkin vaan veikkaan, että levy-yhtiö ei jätä tähän. Jotain niiltä tulee vielä jatkossakin, koska sen verran julkisuutta on hankittu. Uusi albumi on kyllä jo nyt tosi halvalla myynnissä.
Eppu Normaalilla on muuten kappale Jee Jee
Olinkin juuri sanomassa, että se Indxn (mikä konsonanttihirviö) kappale taitaa olla Jee jee jee. Tämä ärsytti minua Eppu Normaalin fanina suunnattomasti, koska Epuilla tosiaan on kappale nimeltä Jee jee ja se on tietenkin mielestäni paljon parempi.
tämä "jee jee jee"-kappale on kovin hirvittävää tavaraa, vaikka siitä en ole kuin ensimmäiset 15 sek kuullut, miksi tätä tehdään?
Ehkä soundi on huono tuossa biisissä mutta onko sanoissa valittamista?! Ihmiset arvostelee kappaleita niitten soundin perusteella ihan liikaa, ei kuunnella sanoja ollekaan. Sanat on INDX:lla kohdallaan, soundi ei!
Lue runoja, jos sanat on tärkeimmät. Itse musiikkihan siinä se tärkein asia on. Tällä en tarkoita sitä, ettenkö arvostaisi tekstejä, mutta jos on hyvät tekstit ja paska melodia, niin en pahemmin kyllä vaivaudu kuuntelemaan. Indxin sanoistakaan nyt en menisi sanomaan, että järin korkealentoisia ovat, tosin nehän on vääntänyt joku vanha hikinen äijä juuri tuota tarkoitusta varten.
pitäisi olla vain hyvää melodiaa ja hyviä soundeja. Sanat ja tulkinta merkitsevät paljon enemmän. Ajatelkaapa irwin goodmania tai paula koivuniemeä-->sanat eivät ole kummoiset, soundi kohdallaan ja ääni omaperäinen. He ovat/olivat omaperäisiä tulkitsijoita ja saivat kappaleet kuullostamaan mielenkiintoisilta. Ja tuohon vanhaan hikiseen äijään palatakseni. Eikö vanha mies voi tehdä hyviä sanoituksia?Pitäisikö sinulle olla kaiken nuoria komeita naisia/miehiä? Itseäni viehättää enemmin sanoittajat joilla on elämänkokemusta.Mietippä arvosi uuusiksi!!
Toki on olemassa "vanhoja" ja oikeastikin vanhoja miehiä jotka tekevät hyviä sanoituksia, mutta Risto nyt ei vain ole yksi heistä. Indxissä tökkii nimenomaan se, että rima on sietämättömän matalalla niin melodioiden, soundien kuin sanoitustenkin kohdalla. Eipä kannattaisi tuottajasetien kuvitella että pikkutytötkään ostavat mitä tahansa paskaa.
Näiden idolsien ja muun paskan tähden nyky musiikin taso on laskenut.Lopettakaa jo tää karaoke pelleily levyyhtiöiden mulkut.
vitu mitä paskaa...