riippuvainen äiti

awerawerf

Juu elikkä ongelmani on äiti. Vanhempani eroSivat olleSSAni '2v ja äiti on aina demoniSoinu iSääni ja SikSi muutimme toiSelle puolelle suomea muka Suojaan iSältä. 12' vuotiaana äiti lähetti minut iSäni luokSe aSumaan '2 vuodekSi ilman mitään näkyvää Syytä hän on SAnonut myöhemmin että koSka itSe haluSin ja myös iSällä on elatuSvelvolliSuuS! kun palaSin takaiSin vihaSin äitiäni joStain SyyStä. itSetuntoni oli mennyt enkä tuntenut että meillä oli mitään yhteyttä enää. äiti oli kuitenkin tyytyväinen, koSka olin hiljainen, ujo ja totteleva. piilotin kaiken vihani häneStä SiSälleni enkä näyttänyt Sitä koSka pelkäSin uutta hylkäyStä kai.

minun perSoonani ei ole koSkaan SAanut kaSvaa koSka en rakaSta itSeäni. enkä tunne itSeäni juuri lainkaan. äitini ei annan minun itSenäiStyä häneStä, vaan ylipuhuu viranomaiSet huolehtimaan minuSta. hän kertoi että tarvitSen hoitoa. hän SAi minut ylipuhuttua että ottaiSin hänet edunvalvojakSeni, koSka en hoitanut talouSaSioita koSka haluan muutoksen elämääni.

en ole tyytyväinen nykyiSeen tilanteeSeen, koSka alunperin koitin pääStä äidiStäni eroon, mutta palaSin takaiSin hänen luokSeen yritettyäni 5 vuotta aSua iSäni paikkakunnalla ja taiSteltua mieliSAiraala ja viranomaishelvetiSSä 3 vuotta. haluaiSin ja toivoiSin että pääSiSin henkiSeSti äidiStäni eroon. en mitään muuta toivo ja minulla on Siihen oikeuS. minulla on diagnoSoitu SkitSofrenia ja kakSiSuuntainen mielialahäiriö mutta Se on toiSSijaiSta, koska tärkeintä on löytää oma itSeni ja omanlaiSeni elämä Sekä pääStä taloudelliSeSti ja henkiSeSti äidiStä riippumattomakSi.

äiti ei kuitenkaan hevillä pääStä irti vaan haluaa eSiintyä hyvää hyvyyttään olevana pyyteettömänä auttajana. silti kaverini ovat SAnoneet häntä hullukSi ja olen kyllä sAmaa mieltä kun kuuntelee hänen juttujaan katoSSA leijumiSeSta ja työpaikkarauskaukseSta vaikka oikeaSti mitään ei ole tapahtunut. hän vain on mielenterveySongelmainen joka haluaa minun elävän omasSA SAiraaSSA maailmaSSAan. on erittäin vaikea pääStä ihmiseStä eroon koSka hän puhuu viranomaiset puolelleen vaikka itSe näen ettei muut ole kuin hän. voi jumala mitä teen6?

1

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      38
      4737
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      157
      2692
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      105
      2239
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1744
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1716
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      20
      1488
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1465
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1444
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1428
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1401
    Aihe