"Siperia opettaa"!
Teleoperaattorilta DNA:lta todella surkeaa toimintaa mutta
taas yhtä kokemusta "rikkaanpana",hankin reilu vuosi sitten Dna:lta 4g nettiyhteyden joka toimi kesäkuun puoleen väliin kuin junan vessa.Sitten yhteydessä tapahtui jotain ja nopeus muuttui vaihtelevaksi hyvin epätasaiseksi ettei esim.smart-telkkarin katsomisesta tullut mitään.No,ajattelin että vika on hetkellinen ja en heti ottannut yhteyttä toimittajaan.Mutta kun vika ei korjaantunut pariin viikkoon otin yhteyttä Dna:han josta selvisi
heidän tehneen antenniasennuksia alueelle lisää ja nyt on käynyt niin että mokkula hakee nyt yhteyden väärästä antennnista.No eipä mitään hätää,kaveri teknisestä tuesta lupasi lähettää mokkulaan tehokkaammat antennit ja näillä homma tulee kuntoon,arvakkaas tuliko? Ei tullut,päivä meni kun siirtelin laitetta ympäri kämppää ja netti ei vaan pelittänyt. Sittenpä irtisanoin liittymän kirjallisesti ja huomautin useista tekemistäni reklamaatioista asiasta.No PERKELE,eihän minulla ole oikeutta irtisanoa liittymää vaikka se ei toimisikaan koska se on määräaikainen ja sitä paitsi mokkulaan on tulossa päivitys millä saa taajuudet lukittua ettei moinen enään toistuisi.Kysyin sitten että koska se päivitys tulee ? Eivät tienneet vaan neito hoki anteeksi vaan, kun papukaija sitten taas toimii! Eli, nyt minun pitäisi odotella päivä,viikko,kuukausi tai ehkä pitempään että Kiinan poika laittaisi päivityksen tulemaan,ei juma....
Laskutus tehdään kuukausittain toimi tai ei !
Sen Dna varmisti kun eivät liittymän irtisanomista hyväksyneet (rahallinen arvo n.150,00€) en jatkossa tule tekemään yhtään sopimusta kyseessä olevan yhtiön kanssa.Arvatkaas lähtikö tämä vuodatus Dna:an yhteyttä käyttäen,olisi lähteny jos olisi toiminut.
DNA rahastaa ......
2
106
Vastaukset
- DockLee
Tästä syytä maksetaan aina pari euroa enemmän joka kuukausi, jotta saadaan toistaiseksi voimassa oleva liittymä. Silloin voi haistatella pitkät huonoille operaattoreille ilman sen suurempia sitoomuksia.
Oli kuitenkin hyvä, että huomasin kyseisen postauksen, sillä omalle yhteydelle on käynyt juuri samalla tavalla ja on ihan kiva tietää mikä voisi olla yksi syy tapahtuneelle. Saas nähdä mitä DNA:n asiakaspavelu sanoo kun sinne pirautan ensi viikolla jos ei ala nopeudet viikonloppuna tasaantumaan. - teeänaa
Itselläni ei ole ollut minkäänlaista ongelmaa DNA:n kanssa muutaman kerran valitin että mökillä on huono yhteys niin johan tuli 4G verkot sinnekin vaikka ollaan yli 100km isommasta asutuskeskuksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114369
- 793543
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223401Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843395Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273296- 762964
- 892883
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim662841"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452800Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589