Fuksiviikot

Fuksibileet

Mitä ootatte olilta fuksiviikoilta? Tai onko kokemusta fuksiviikoista aiemmilta kouutusaloilta?

14

1392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfskfsgdfdfd

      >fuksisuunnistus
      >nakuna Oulun keskustassa
      >tuutoritytyt silmäilee

    • Fuksi93

      Todennäköisesti ankaraa biletystä koko viikko.

    • aikavanha

      21v(?) muka viel bilettäis?

      • hahasahaaaaaaaaa

        siellä bilettää 25v


      • oisty

        Mikä jonne siellä ulisee, onhan siellä yli 30-vuotiaitakin mukana. Ole hyvä ja poistu yliopistosta, et ole sinne sopiva.


    • Metistummapirtissä

      Mitä ihmeen biletystä te Oulusta odotatte. Rotuaarilla hernaria, vulcanalia, ja fuksi-info. Siitä viikko tai kolme ehkä Ekat sitsit ja fuksibileet (ehkä)
      Ei siellä mitään biletetä kuin vappuna. Aika pliisua on bilepuoli.
      Ainoastaan vappuna vedetään viikko putkeen , muut on sellaista pientä vaatimatonta .... Johon ei osallistu juuri kukaan. Mäkin istuin koko illan odottamassa bileiden alkua, ja tuli jo uni ennen kuin ehti alkaa. Ennen yhtä tai kahta ei porukka liiku mihinkään.

    • Vaihtopelaaja

      Rotuaarilla tarjotaan hernekeittoa ja bandanan saa päähänsä . Sitte kuletaan ympäri yliopistoa ja yhdesti teekkaritalolla reissu. Siellä vanhat kurpat istuu omassa piirissä ja fuksit istuu ihan hiljaa. Sitseillä näytetään sulle sun paikka, ja se paikka ei todellakaan ole jalustalla.
      Kukaan ei ota sinua mukaan, yksin saat kulkea jononjatkona jos jonon kadotat olet ulkona porukasta. Vanhemmat mölisee omiaan, fuksit itkee illalla itsensä uneen.

      Ei se fuksijuttu mikään sellainen ole, jota kannattaa odottaa. Verkostoidu mieluummin samaan aikaan aloittavien kanssa, sillä fuksia et kelpaa mihinkään.

      • nyyyhkiiiz

        Ilonpilaaja


    • OulunMursu2015

      Rehellisesti sanottuna odotan saavani pimpsaa ku en ole vielä kertakaan saanut:(

    • Oppissskeelija

      Oulunmursu 2015.... Toiveesi toteutuu.
      Onhan sulla kuitenkin aikaa 5-7 vuotta aikaa toteuttaa unelmasi.

      • OulunMursu2015

        löytyykö Oulun kauppiksesta tarpeeksi rumaa ja lihavaa naista joka suostu antamaan näin saastaisen rumalle mursulle? Sitä tässä pähkäilen...


      • Fuksikilot

        Voit olla huoletta...


      • nojustjoo
        Fuksikilot kirjoitti:

        Voit olla huoletta...

        lol


    • Luotaitseesmies

      Käy mursu pesulla, paa axee kainaloon ja kule hyvälle tuoksuen sekä siistinä nii jo nappaa... jos ei kauppispuoli onnaa niin kokeile toista tiedekuntaa. Kaikille kivaa riittää, kaikilla kivaa on... kukaan ei ole onneton. Sun vaan pitää luottaa itsees ja olla rohkee. Juliniassa tsiikaat pimuja niin kyllä se siitä ja teekkaritalolle, apolloon jne suuntaan niin onnesta on puolet sinun. Tärkeintä on, ettet haise.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      221
      4440
    2. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      22
      3379
    3. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      262
      1945
    4. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      6
      1623
    5. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      38
      1227
    6. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Suhteet
      161
      1189
    7. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      96
      905
    8. Uskotko että halaatko

      Kaivattuasi koskaan vai et?
      Ikävä
      63
      755
    9. Sulla on upeat pakarahalihakset

      todella hyvä muoto...
      Ikävä
      30
      747
    10. Tiistaipäivää pakkastakin on

      Hyvää päivää huomentakin. Olin vähän kaupungilla käymässä 😊❤️🌞❄️☕
      Ikävä
      176
      740
    Aihe