Oliko vielä joku jonka mielestä pornografia on ok?

phoenix2x0

7

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EIOLEOK

      Pornogafia on viihteeksi naamioitua julkista seksuaalista riistoa. Pornotähdet, eli prostituoidut, ovat olleet lähes poikkeuksetta seksuaalisen riiston kohteita jo lapsesta asti. Seksillä itsensä elättäminen liittyy epätasa- arvoisuuteen, köyhyyteen, henkiseen ja fyysiseen hyväksikäyttöön ja ihmisyyden halveksimiseen.

      Seksikaupan taustalla on suunnaton viha sekä itseä että muita kohtaan. Ihminen joka myy vapaaehtoisesti itseään vihaa sekä itseään että muita. Itsensä altistaminen vapaaehtoisesti toisten seksuaaliseksi WC:ksi kertoo täydellisestä itsekunnioituksen puutteesta, itsevihasta, ja jo varhaisesta turtumisesta seksuaalisuudelle. Jos seksillä toimeentulon hankkiminen koetaan "helpoksi rahaksi", se kertoo siitä, että seksuaalisuus on tuhottu ja kaikki seksuaalisuuden normaalit terveet intiimit ihmistä rakentavat ominaisuudet on pilattu jo alkutekijöihinsä. Prostituutio on prostituoidun omien seksuaalitraumojen näyttämöllepanoa. Monille se on keino tulla edes jotenkin toimeen menneisyyden oksettavien seksuaalisen avuttomuuden kokemusten kanssa.

      Porno ja prostituutio sen kaikissa muodoissaan on 100% ihmisyyttä halveksivaa riistoa.

      https://vimeo.com/108459400

      • Kirkkovene

        Heh... Joopa joo...
        Naiset ovat maailman sivu tarjonneet palveluitaan ja miehet ostaneet niitä.
        Porno sinänsä on lähnnä turhanaikainen asia.
        Tantat haluavat kaikkien ihmisten seksuaaliset oikeudet peukalonsa alle omaa valtaansa pönkittääkseen.
        Ei tuule onnistumaan.


    • antipornprohuman
    • Mielipideautomaatti

      Saahan sitä jokainen "esitellä itseään" jos haluaa. On kai sellaisia ihmisiä olemassa, jotka todella pitävät pornon tekemisestä, meitä on niin moneksi. Paha vain, että osa pornoesiintyjistä on pakotettu tekemään hommiaan eikä katsoja voi tietää ketkä ovat vapaaehtoisia ja ketkä eivät. Huonoa on sekin, että jotkut haaskaavat tosi paljon aikaa pornon katseluun.

    • Poskisolistille

      Porno työllistää ja tuottaa enemmän mielihyvää kun aloituksentekiä tai hänen sukunsa yhteensä .

    • eioleei

      vain harva elukkamies kiimoissaan tajuaa, ettei naiset ##ssi kuten kuvissa !
      tai että pornotähti on tehnyt filmin koska se on työ, eikä missään nimessä tarkoita että joku kuvottava pipipää olisi millään tavalla haluttava.

      kiinnostus pornoon kertookin juuri siitä ettei vastapuolen mielipide kiinnosta, ja moni tietää olevansa pohjimmiltaan kuvottava, jolloin passiivinen r#nkunkohde on kivempi.
      eli porno vääristää miesten minäkuvaa HUONOMPAAN, joskin todenmukaisempaan
      suuntaan.

      eli jotkut miehet on lähtökohtaisesti huonompia, jos tahtovat että nainen on esine.

      toivottavasti naisia huonosti kohdellut joutuu tilanteeseen jossa tajuaa oman mitättömyytensä. jos ei muuta niin naisten taholta luontevana loppuna

      (huom. kaikki miehet eivät ole elukoita, mutta ikävä kyllä liian moni)

    • sanni11w

      Porno on parasta. Itse alan kans pornotähdeksi kun must tulee iso. sanni04

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      134
      3813
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      324
      2715
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2200
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      44
      2028
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      13
      1777
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1495
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      139
      1277
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1212
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      89
      1031
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      991
    Aihe