Ostin vasta Dragstar 650 -00 malli kytkin irroittaa aivan "lopussa" kun kahva on ihan ylhäällä. Onko levyt loppu vai voikohan kytkintä säätää? Onko levyjen vaihto hankala työ löytyykö suom. keil. ohjetta tai youtubea ? tai purku kuvaa, jossa suomenkiel. teksti? "Lontoolla" ei oikein onnistu enkä selviä.
Luin jonkun kehoittavan kardaanin poorien rasvausta, olisiko syytä tarkistaa poorien kunto ja onko rasvaa jäljellä pyörällä on ajettu mittarin mukaan 40 tkm. Kiitos vinkeistä ja neuvoista!
KYTKIMEN TOIMINTO JA LEVYJEN VAIHTO?
prätkäukko
1
1662
Vastaukset
Kumpaa oikein tarkoitat, " lopussa" kun on kahva pohjassa ja kahva ylhäällä on "alussa" ? Jos kytkin irroittaa heti kun painat vähänkin kahvaa, se on joko säädetty liian tiukaksi tai levyt lopussa, yleensä jos levy ovat lopussa niin kytkin luistaa kuormituksessa.
Jos kytkin irroittaa vasta kun olet vetänyt kahvan pohjaan, kiristä vaijeria.
Tuskinpa voi liian usein rasvata.
https://www.youtube.com/watch?v=Ws0pHTw1SJE
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot763621Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe332979- 772676
- 282644
- 192395
- 522272
- 561911
- 581746
- 151702
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111653