kristiinassa jo liikaa pakolaisia

Kriztiinankaupunkia on näköjään pikkuhiljaa alettu taas täyttämään pkoloisilla.....kohta tämä alkaa taas näkymään rikoksissa
5201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kuulemma 270 niitä tää,aika paljon asukaslukuun nähden

Äänestä
  • RKP TUKEE MONIKULTTUURISUUTTA

    Äänestä

Pakolaisia täytyy napsia lisää Kristiinankaupunkiin. Kantaväestö muuttaa pois: asukasluku pudonnut tuhannella kymmenessä vuodessa, lienee Suomen ennätys.
Porissa on hyviä kokemuksia mm. afganistanilaisista. Toivottavasti heitä saadaan myös Kristiinankaupunkiin.

Äänestä
  • Porissa pakolasistdn määrä voi laskea yhdellä kädellä ja se yksikin taisi pottomurharaiskata sen lenkkeilijän.
    K

    Äänestä

  • No ei yksi pääsky kesää tee. Afganistanilaisia täytyy saada lisää. Uskontokunnittain suosittelisin etenkin islaminuskoisten siirtoa K-kaupunkiin ja Suupohjan alueelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhggfggggg kirjoitti:

Kriztiinankaupunkia on näköjään pikkuhiljaa alettu taas täyttämään pkoloisilla.....kohta tämä alkaa taas näkymään rikoksissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu