WE G18C Blowback metalli, sarjatuli

äbäbä

Kannattaako ostaa proairsoftista WE G18C Blowback metalli, sarjatuli?

5

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pöllömpi

      Proairsoftista ei kannata ostaa mitään. Saat esimerkiksi hobbykingistä aseen 50€ halvemmalla.

    • hymiö

      Todellaki kannattaa. ite omistan kyseisen softiksen ja on iha kunkku. pitkällä(50) lippaalla voi sarjoitella kunnolla mutta vakio (23) lipas rajoittaa kertatuleen aikalailla.
      suosittelen ostamaan milgearista. marui lippaiden kanssa yhteensopiva. helppo purkaa ja koota. säädettävä hopup. 10/10

    • airsoftjeesus

      Mitä sillä, käytä ennemmin rynkkyä.

    • äbäbä

      Joo tota oon ny pari päivää tilannu tosiaan sieltä proairsoftista sen aseen, mutta siinä ei oo sarjatuulta. Ja airsoftjeesus mulla on kyl rynkky jo ja käytän sitäki mut iha noi vara/käsi aseena ajattelin ostaa. Ja kyl mä sillä joitaki raundeja voin pelkästäänki vetää. ;)

      • huehuehue666

        Kaasuaseilla ei ole muutenkaan tarkoitus ampua sarjatulta. Ase ei ehdi lämmetä laukausten välissä joten menetettään tehoja, kun kaasua vuotaa. Sen lisäksi kaasu lippaan sisällä sekoittuu ja kuluu paljon nopeammin loppuun (sama kuin kääntäisit aseen ylösalaisin).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe