jotain prikkoja jousiin vai miten tuo hirmurämähdysen saa pois ja neuvoja mistä kohti viilataan liipasinta. en charlietunaa nt ala hommaan kyl.
miten viritellä gamoja
1
310
Vastaukset
- froggo
Liipaisinta ei nyt kannata viilailla sillä se ei auta mitään mutta tarkoittanet miten viilata virekynnystä ja haluat siis kevyemmän laukaisun mutta jätä se viilaus suosiolla pois sillä viilaamalla et te muuta kun vahinkoa ja pilaat aseen se on varma, jos virekynnystä lähtee viilaamaan pitää todella tietää mitä tekee ja viilaustaito oltava kuin ammattilaisella joten unohda se juttu ja keskity aivan muuhun, ampumataidon kehittämiseen ja erilaisten ampumatukien käyttöön eri tilanteissa. Esim. ennen on käytetty aseen tukena seisoen ammunnassa jotain sopivan pituista narua jonka toinen pää on kiinni aseen piipun ympärillä ja toinen pää tulee etummaisen jalan alle ja näin ase saa tukea pystysuunnassa, toimii vielä tänäkin päivänä kun keksii miten narua säädeltävä jos ampuu eri korkeuksille.
Millään prikoilla ei kyllä saa jousiviritteisen ilmakiväärin rämähdystä pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617