Kaikenlainen omakohtainen tieto ja kokemus olisi kiva. Ekaa kertaa menemme Mallorcalle ylipäätänsä.
Tuo valikoitui hotelliksi mikä otsikossa on mainittu. Ruusut ja risut, kiitos :)
Elokuussa matkaamme tuonne.
Hotelli Condes de Alcudia. Kokemuksia tästä.
3
272
Vastaukset
- mummoapalelee
Sama kiinnostaisi, katselen juuri hotellivaihtoehtoja ja toi oli aika edullinen AI
- MisterMajorca
Täälläkin kaivataan kokemuksia, elokuussa menossa :)
- ApReissuttaja
Nyt on ap kysyjä käynyt tuolla.
Positiivinen kokemus. Ystävällinen henkilökunta, loistava palvelu. Aurinkotuoleja on mukavasti, mutta nekin on aika hyvin varattuina heti aamusesta pyyhkeillä. Pöytiä ja tuoleja on mukavasti allasalueella myös. Jopa katoksen alla varjossa. Allasalue on ehkä hieman liian pieni hotellin kokoon nähden. Tosin itse emme niinkään allasalueella oleet. All inclusive ruoka on hyvää ja sitä on paljon. Vaihtoehtoja löytyy. Salaattitarjonta on runsas samoin se muu osio. Lihaa, kalaa, kanaa eri variaatioissa. Päivän keitot ja paellat yms. Jälkiruokaa tarjolla ja sielläkin vaihtelua. Kakkua, hyytelöä, jätskiä, vanukkaita, musseeta yms.
Huoneet vaatimattomia ja kompaktit kooltaan. Iso taulu tv löytyy katonrajasta ja paljon kanavia. wc pieni ja ainoa nega tulee suihkun puolelta. Vaatii hieman panostusta miten suihkussa on, jotta ei vesi valu makkarin puolelle. Onnistuu toki. Hotellilta oli molemmille bagit suihkun puolella. Kampaa, body cream, nenäliinaa yms.
Hotellin sijainti on rauhallinen ja hyvä. Lähellä rantaa ja ostosmahdollisuuksia. Marketteja useita ihan hotellin vieressä.
Wifi ei kallis, mutta paikoin toimi hitaasti.
Huoneen sai lähtöpäivänä maksusta pidempään. Ei kallis. Muutaman kympin.
Siivous toimi moiteetta. Aina oli kaikki tiptop.
Hotellilta mahdollisuus pyytää picnickassia jos tarve. Sai eväät mukaan. Se piti edellisenä päivänä tilata/varata.
Sellainen kiva kokemus jäi meille tuosta paikasta ja hotellista, että palaamme tuonne uudestaan. Kesällä 2016. Ja valitsemme tuon saman hotellin uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1544331Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville714049Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123244Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1292858- 1832557
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa391717Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka581494- 661470
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1141173IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih181165